Patrycja Topka
Nieudany debiut Startu Miastko w Lidze Okręgowej. Piłkarze Mateusza Felke przegrali z Brdą Przechlewo 0:3.

Z powodu niedopuszczenia miasteckiego stadionu do rozgrywek Start w roli gospodarza wystąpił w Przechlewie grając z miejscową Prime Food Brdą.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando Brdy. Wbrew starej piłkarskiej zasadzie, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” zawodnicy Brdy po kilku nieskutecznych akcjach potwierdzili swoją dominację i pięknym golem z rzutu wolnego wyszli na prowadzenie.

Przeczytaj też o wykluczeniu miasteckiego stadionu z rozgrywek

Druga połowa była wyrównana. "Startowcy" byli bardzo zdeterminowani, jednak szybka kontra drużyny przeciwnej przyniosła kolejnego gola.

Po tym strzale doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w której bramkarz Startu bezmyślnie sfaulował zawodnika drużyny przeciwnej. Dostał za to czerwoną kartkę. Od tego momentu „startowcy” grali w osłabieniu.

Pięć minut przed zakończeniem meczu doszło do następnej kontry ze strony Brdy. Zdobyli trzeciego gola.

Po ostatnim gwizdku zawodnicy nie kryli rozczarowania.

- Wynik meczu nie do końca przedstawia to, co działo się na boisku - zapewnia Patryk Kapica. - Faktem jest, że nie ustrzegliśmy się błędów spowodowanych brakiem zgrania - dodaje.

Więcej na temat meczu i o kontrowersjach dot. stadionu przeczytasz w piątek 17.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.