Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Miastko: Zapaśnicze mistrzostwa w hali OSiR

Mateusz Węsierski
Reprezentanci 7 klubów z województwa pomorskiego oraz z „Olimpii” Elbląg wystartowali w Mistrzostwach Wybrzeża Juniorów i Kadetów w zapasach - styl klasyczny. Zawody zorganizowali gospodarze z Zapaśniczego Klubu Sportowego "Miastko". Udało się im zdobyć 6 medali.

Najlepiej z naszych walczył Grzegorz Wanke, który w kategorii wagowej do 69 kg zdobył złoty medal. Zespół sędziów i trenerów ocenił, że był on także najlepszym zawodnikiem turnieju.

Drugim złotym medalistą został Jakub Bednarz (w wadze do 42 kg), który w finale pokonał Mateusza Spychalskiego z „Ajasu” Gdańsk przez położenie go na łopatki.
W wadze do 63 kg drugie miejsce zajął Przemysław Dykier, który w walce finałowej przegrał na punkty w trzech rundach z Michałem Klinderem „Ajas” Gdańsk, a w wadze do 50 kg trzecie miejsce zajął Hubert Rudnik.

Brązowy medal wywalczył również Dariusz Szymański w wadze do 85 kg.

Według trenera duże słowa uznania należą się dla Jakuba Bednarza, który wzniósł się na wyżyny swoich możliwości wygrywając z wyżej notowanymi zawodnikami z Gdańska.

W punktacji drużynowej ZKS "Miastko" był trzeci za GKS „Cartusią” Kartuzy i „Granicą” Gdańsk.

Duże zainteresowanie publiczności wzbudziły także walki najmłodszych adeptów sztuki zapaśniczej, którzy walczyli towarzysko.