Miastko - zapasy: Medalowa zdobycz dla Miastka

(MATEO)
Uczestnicy Turnieju Zapaśniczego w Kartuzach. Od lewej Jakub Bednarz, Piotr Zabłocki, Filip Petrończak i Michał Kapiszka ZKS Miastko
To już niepisana tradycja, że zapaśnicy z Miastka zdobywają medale. Nie inaczej było w Kartuzach, gdzie odbył się Turniej Zapaśniczy Młodzików w stylu klasycznym o Puchar Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego.

W zawodach wzięło udział około 40 zawodników z 5 klubów, w tym drużyna z Kaliningradu. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 3 medale.

- Filip Petrończak wywalczył srebrny medal w wadze do 35 kg. Walkę finałową przegrał z Dawidem Kozłowskim (Ajas Gdańsk) - mówi Kazimierz Wanke, trener ZKS Miastko.

Srebro zdobył również Piotr Zabłocki, w wadze do 38 kg. W finale przegrał z Damianem Metza (Cartusia Kartuzy). Z kolei Jakub Bednarz przywiózł brązowy medal w wadze do 38 kg, a Michał Kapiszka zajął siódme miejsce w wadze do 35 kg.

- Wszyscy moi zawodnicy walczyli dobrze, na miarę swoich możliwości. Michał Kapiszka zająłby wyższą pozycję, gdyby nie trafił na kolegę klubowego Filipa Petrończaka już w pierwszej walce - ocenia trener.

Więcej sportu z Miastka w piątek 22.10 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.