Siatkarki SP1 w barażach Mistrzostw Polski. W półfinale pokonały bliźniaczą drużynę z Miastka

Mateusz Węsierski
W wojewódzkim finale turnieju Kinder Siatkarki SP1 zdobyły drugie miejsce i awansowały dalej Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku
Wielki sukces siatkarek ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po brawurowym awansowaniu do finału wojewódzkiego turnieju „Kinder” jedna z dwóch drużyn Waldemara Żurawika przeszła do baraży Mistrzostw Polski. Druga też miała szanse, ale musiała odpaść w półfinale, w którym spotkała się z drugą ekipą Żurawika. To była prawdziwa bratobójcza walka. Siatkari SP1 mogą odnotować niesamowity sukces.

W finale wojewódzkim zagrało 12 drużyn, ale tylko Miastko wystawiło dwa siatkarskie teamy. To dziewczęta z klasy sportowej SP1 podzielone na drużyny Miastko I i Miastko II.

W grach eliminacyjnych w półfinale obie natknęły się na siebie. Miastko I wygrało 25:20 i awansowało do dalszego etapu.

W głównym półfinale Miastko I zmierzyło się z Malborkiem (mistrzynie Polski). I tu niespodzianka. Po bardzo zawziętej walce wygrało 25:22 i awansowało do głównego finału. W finale miastczanki rywalizowały z Rumią i przegrały po bardzo ładnym meczu 21:25, zajmując drugie miejsce w turnieju i awansując do baraży Mistrzostw Polski.

Miastko II w meczu o 5 miejsce wygrało z Redą.

- Gdybym miał wymienić najlepszą zawodniczkę w drużynie, to wymieniłbym wszystkie osoby. Bardzo dziękuję zawodniczkom i życzę im dalszej chęci do pracy - mówi trener siatkarek SP1, Waldemar Żurawik.

Do baraży Mistrzostw Polski awansowały: Julia Synak, Patrycja Kropiewska i Martyna Żurawik.