Przegląd tygodnia w Miastku, najważniejsze wydarzenia od 6.09 do 12.09.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Miastka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Miastka czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Miastka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.09 a 12.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się kontroli [13.09.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Miastko od 6.09 do 12.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się kontroli [13.09.2020]

Abonament RTV. Kontrolerzy mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe!

📢 Nowe prawo budowlane. O tych zmianach musisz wiedzieć, jeśli planujesz budowę domu

Od 19 września zaczyna obowiązywać nowe prawo budowlane, które wprowadzi wiele istotnych zmian. Kolejne wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r.

📢 Tyle płacimy "co łaska". Nieoficjalny cennik usług kościelnych [stawki]

W parafiach słyszymy, że ludzie dają "co łaska". Jednak między parafianami krąży zazwyczaj nieoficjalny cennik. Wiadomo, ile wypada dać za chrzest czy ślub. Bywa i tak, że ksiądz mówi o tym wprost.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 8,0'' 32GB LTE Czarny (SM-T295NZKAXEO)


Samsung Galaxy Tab A 8,0'' 32GB WiFi Srebrny (SM-T290NZSAXEO)


Tygodniowa prasówka 6.09-12.09.2020 Miastko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Miastku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mieszkańcy Miastka na Google Street View. Zobacz kogo złapały kamery pojazdu Google. Rozpoznasz ludzi na ulicach Miastka? Część 1 | ZDJĘCIA

Technologia Google Street View zrewolucjonizowała mapy. A krążący m.in. po Miastku samochód wyposażony w kamery od lat rejestruje to, co dzieje się w naszych miastach. Popatrzcie, kogo obiektywy Google w Street View uchwyciły w Miastku w latach 2012, 2017 i 2018. Rozpoznajesz tych mieszkańców, gości i turystów? Kogo przyłapało Google Street View na miasteckich ulicach i kogo można na nich zobaczyć? Sprawdziliśmy.

📢 Takimi trasami będą w Bytowie jeździć autobusy miejskie. Są projekty, które muszą zatwierdzić radni| ZDJĘCIA

Dwie podstawowe linie nr 1 i 2 oraz ich rozszerzenia. Są już projekty tras komunikacji miejskiej w Bytowie, które zatwierdzić muszą jeszcze radni.

📢 Kiedyś to były grzyby: nie tylko w lasach, ale i na ulicach! Urodzajne zbiory na archiwalnych zdjęciach

Kuchnia dwudziestolecia międzywojennego grzybami stała. 100 lat temu spożywano ich znacznie więcej, niż obecnie, bez względu na pochodzenie czy status majątkowy. Wszystko dlatego, że w Międzywojniu czerpano pełnymi garściami z otoczenia, a więc zjadano wszystko to, co dało się zebrać lub złapać. Grzyby gościły na stołach, a także na ulicach, gdyż to tam nimi handlowano. Archiwalne zdjęcia pokazują, że w lasach był prawdziwy grzybowy urodzaj.

📢 Najpiękniejsza Wieś Pomorska 2020. Borzechowo z tytułem! "Wielki i zasłużony sukces" [ZDJĘCIA]

Gmina Zblewo ma powody do radości. W 2017 roku „srebro” w Konkursie Najpiękniejsza Wieś Pomorska trafiło do Małego Bukowca. W tym roku najwyższe miejsce na podium przypadło wsi Borzechowo. Wielkie, wielkie brawa dla złotej laureatki! Na ten sukces zapracowała cała społeczność Borzechowa.

📢 Zaginieni mieszkańcy Pomorza. Rozpoznajesz kogoś? Powiadom policję! [ZDJĘCIA]

Ponad 100 osób z województwa poszukują policjanci z Pomorza. Jedni zaginęli niedawno, poszukiwanych innych trwają od wielu lat. Jak na razie bez efektu. Rozpoznajecie kogoś ze zdjęć? Jeśli macie jakieś informacje, które mogą pomóc w ich poszukiwaniach, to poinformujcie policja. Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku (stan na 10.09.2020 r.).

📢 Uważajcie, jaki warsztat wybieracie. Tak oszukują nas mechanicy. Sprawdź 8 chwytów perfidnych mechaników z Polski [10.09.2020 r.]

Mechanicy oszukują na wiele sposobów. Ich sekrety przedstawiamy w poniższym artykule. Zobacz, czy dałeś się naciągnąć! Oto 8 trików chytrych mechaników. W skrajnych przypadkach niczego nieświadomi kierowcy mogą nie tylko nie otrzymać w pełni sprawnego auta, ale nawet zostać okradzeni. Czy można bronić się przed nieuczciwymi pracownikami warsztatów samochodowych? W jaki sposób znaleźć „zaufanego” mechanika?

📢 Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Miastku. Porodówka zamknięta. Trwają procedury epidemiczne

W Szpitalu Miejskim w Miastku na oddziale położniczo-ginekologicznym jest pacjentka z koronawirusem. Kobieta urodziła dziecko i czuje się dobrze.

📢 Największe grzyby świata: potrafią być cięższe od człowieka! Te okazy biją rekordy. Gdzie rosną?

Największy znaleziony owocnik świata ważył prawie 70 kg - a więc tyle, co dorosły człowiek. Niektóre grzyby, jeśli liczyć ich masę całkowitą, wraz z podziemną grzybnią, pretendują do miana największych żyjących organizmów na ziemi. Bez wątpienia zaś ważący 1,5 kg prawdziwek stałby się chlubą każdego grzybiarza. Oto największe grzyby świata, w Polsce i za granicą. Być może rekord jest wciąż do pobicia?

📢 Faszyn from polskie ulice. Ubralibyście się tak? [ZDJĘCIA]

Ubierać się w oryginalny sposób to jedno, ale oni przesadzili. Na widok takich strojów na twarzy wielu pojawia się uśmiech. Skąd oni wzięli te stroje? ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ I NIE BIERZ Z NICH PRZYKŁADU.

📢 Kolejnych 13 osób z powiatu bytowskiego zarażonych SARS-CoV-2. Ogniskiem jest Dom Pomocy Społecznej w Parchowie

U kolejnych 13 osób z powiatu bytowskiego wykryto obecność koronawirusa. To osoby powiązane z ogniskiem wykrytym w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie.

📢 Obraźliwe wpisy na Facebooku prezeski ZKP w Bytowie. Jakie będą konsekwencje?

Obraźliwe wpisy z wulgaryzmami pojawiały się na facebookowym profilu prezeski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bytowie i jednocześnie kierownika Wydziału Mienia Komunalnego w UM w Bytowie Teresy Cieplik. Sprawę ujawnił radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości Leszek Szymczak. Teraz oczekuje wyciągnięcia wobec kobiety konsekwencji.

📢 Druga fala koronawirusa w Polsce nie nastąpi? Jest nowa prognoza rozwoju pandemii koronawirusa

Druga fala koronawirusa w Polsce nie nadejdzie? Analitycy ExMetrix przedstawili najnowszą prognozę rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce. Uważają, że ważna będzie obserwacja Szwecji, która zapowiedziała, że nie będzie tam drugiej fali zakażeń. - Luzowanie obostrzeń jest istotne (...) należy to jednak robić bardzo rozsądnie - komentuje Ryszard Łukoś.

📢 Bytowscy policjanci znaleźli ponad 150 gramów narkotyków. Znaleźli je w schowku auta 42-letniego bytowianina

Bytowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Do sprawy zatrzymana została także 24-letnia kobieta, w mieszkaniu której śledczy znaleźli amfetaminę i marihuanę. Oboje zatrzymani zostali już przesłuchani. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i ich udzielania. Grozi im do 10 lat więzienia.

📢 Mieszkaniec Miastka pozwał Skarb Państwa. Przez trzy miesiące akcji „Zostań w domu” nie miał za co żyć

Przedsiębiorca z Miastka w sądzie cywilnym będzie dochodził odszkodowania za utracone zyski. Sprawa dotyczy pozbawienia go dochodu od 1 kwietnia do 18 maja 2020 r. Obostrzenia wprowadzone zostały ze względu na pandemię koronawirusa.

📢 Pani da dwójkę, błagam! Uczniowie wrócili do szkoły... i zaczęły się kartkówki. A nauczyciele publikują te WYJĄTKOWE dzieła

Musiał nadejść w końcu ten moment! Skończyły się wakacje i wcześniejsza nauka zdalna, i w końcu uczniowie wrócili do szkół po kilku długich miesiącach przerwy! Za nimi ponad tydzień nauki w całkiem nowej rzeczywistości - wszak obostrzenia związane z koronawirusem dają się we znaki. Jedna rzecz jednak się nie zmieniła, przed uczniami już wkrótce pierwsza niezapowiedziana kartkówka, sprawdzian czy dyktando. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na klasówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Rezerwujcie czas na aktywny wypoczynek rodzinny w Miastku. Zapraszamy na I Miasteckie Podchody Rodzinne z Wiedzą

Centrum Informacji Turystycznej w Miastku zaprasza na I Miasteckie Podchody Rodzinne z Wiedzą, które zaplanowane są na sobotę 19 września 2020 r. od godz. 10.00.

📢 Wyjątkowe zdjęcia zwierząt z polskich lasów! Leśnicy publikują w internecie fotografie niedostępnego na co dzień świata przyrody

Takich zdjęć nigdzie nie znajdziecie! Zobaczcie fotografie zwierząt w najbardziej naturalnych sytuacjach nie do uchwycenia okiem amatora. Szczególnie cenne są sceny uwiecznione przez fotopułapki ustawiane w lasach przez leśników. ZOBACZCIE GALERIĘ ZDJĘĆ!

ZOBACZ KONIECZNIE

Zaostrzenie restrykcji. Cała Polska w strefie czerwonej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3