Miastko. Skromne wyniki zapaśników. W najważniejszych zawodach nie było medali

Mateusz Węsierski
Artur Szczęsny (35 kg) na pierwszym miejscu podium
Artur Szczęsny (35 kg) na pierwszym miejscu podium Materiały prasowe
Zmienne szczęście towarzyszyło ostatnim startom zapaśników z Miastka. Medale zdobyli tylko na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików rozgrywanych w Kartuzach.

Złoto wywalczył Artur Szczęsny w kategorii wagowej do 35 kg, który trzy walki wygrał przez położenie przeciwników na łopatki, a w finale pokonał Krzysztofa Rojka (Olimp Kostrzyn). Hubert Rudnik wygrał w wadze do 66 kg. W finale przez położenie na łopatki pokonał Bartosza Glapińskiego (Sobieski Poznań). Ponadto Jakub Bednarz w wadze do 53 kg przywiózł z Kartuz srebro.

- Gdy w finale prowadził na punkty 8:3, popełnił błąd przy wykonywaniu tzw. wózka, został skontrowany i dał się położyć na łopatki - relacjonuje jego trener Kazimierz Wanke.

Brązowe medale wywalczyli Filip Petrończak w wadze do 38 kg i Piotr Zabłocki (47 kg).

Przeczytaj też o Mistrzostwach Wybrzeża w Miastku
Gorzej powiodło się wychowankowi miasteckiego klubu - Mateuszowi Wanke. Reprezentant Unii Racibórz nie obronił brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Świata sprzed 2 lat. Podczas startu w Finlandii zajął 9 miejsce w wagowej kategorii 66 kg.

Żadnych medali nie udało się też przywieźć z mistrzostw Polski seniorów w Radomiu. ZKS Miastko reprezentował Grzegorz Wanke (do 66 kg), zajmując 9 miejsce.