Drutex-Bytovia - Odra Opole 2:1. Udany debiut Adriana Stawskiego

Mateusz Węsierski
Paweł Janas obserwował mecz Drutex-Bytovii z Odrą Opole. Na zdjęciu w towarzystwie działaczy klubowych Marcin Pacyno
Adrian Stawski, trener rezerw Drutex-Bytovii, wykorzystał swoją szansę. Jako tymczasowy szkoleniowiec, po odejściu Waldemara Walkusza, a przed początkiem pracy Pawła Janasa, doprowadził do wygranej z Odrą Opole. Bytowscy piłkarze pokonali gości 2:1.

Już w 16 minucie Robert Hirsz dał grupie ok. 1500 kibiców powody do zadowolenia posyłając piłkę do bramki z prędkością rakiety kosmicznej. Bramkarz Odry nie miał szans.

29 minuta to podwyższenie wyniku przez Surdykowskiego. Kibice piali z radości. Surdykowski strzelał z 12 metrów.

2 minuty później Sobański pewnie obronił atak Odry.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy to zmasowany atak gospodarzy. Niestety, nieskuteczny.

Kolejne minuty to nieśmiałe ataki Odry i kolejne próby Drutex-Bytovii.

Najprawdopodobniej udałoby się dowieźć 2:0 do 90 minuty, gdyby nie skuteczny atak Glanowskiego w 85 minucie.

Według Karola Szymanowskiego, sekretarza Drutex-Bytovii, nie tylko wynik powinien zadowolić kibiców.

- Zawodnicy grali piłką, spokojnie, bez „kopaniny” - komentuje.

Za tydzień łatwo nie będzie, bo Drutex-Bytovia gra na wyjeździe z Wartą Poznań. To faworyt do awansu do I ligi.

To też przede wszystkim sprawdzian dla nowego trenera Pawła Janasa, byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

- To dobry materiał do pracy, a sam mecz w trudnych warunkach i nieco nerwowy w końcówce, ale wygrany i to się liczy - powiedział Paweł Janas.

Przygotowania do tego spotkania rozpocznie już w poniedziałek prowadząc trening Drutex-Bytovii. Janas kontrakt z drużyną ma do końca czerwca 2014 r. Cel jest jasny – awans do I ligi.