Brązowy medal dla zapaśników. Walczyli ze starszymi od siebie

Mateusz Węsierski
Zawodnicy kat. wag. do 35 kg od lewej  stoją: Pamir Paczajew (Rosja), Domas Kriksciunas (Litwa) i Filip Petrończak (Miastko)
Zawodnicy kat. wag. do 35 kg od lewej stoją: Pamir Paczajew (Rosja), Domas Kriksciunas (Litwa) i Filip Petrończak (Miastko) ZKS Miastko
Brązowy medal dla Zapaśniczego Klubu Sportowego „Miastko”. To zdobycz z Międzynarodowego Turnieju Młodzików i Młodziczek o Puchar Warmii i Mazur. Najlepiej z miasteckiej ekipy wypadł Filip Petrończak, który w wadze do 35 kg zdobył brązowy medal.

Występujący w kategorii wagowej do 35 kg Petrończak w walce półfinałowej przegrał minimalnie na punkty z Pamirem Paczajewem (Kaliningrad) w trzech rundach (0:1; 2:0; 0:1). W walce o brąz rzucił na łopatki Krzysztofa Kwiatkowskiego (MOSiR Grajewo) już w pierwszej minucie walki.

Pozostali reprezentanci Miastka spisali się gorzej. Paweł Zabłocki (47 kg) zajął piąte miejsce, Jakub Bednarz (47 kg) był siódmy, a Hubert Rudnik (59 kg) dziewiąty. W punktacji klubowej ZKS Miastko uplasował się na 12 miejscu.

Najmłodsi zapaśnicy wywalczyli aż 6 medali

- Turniej w Olsztynie był dla naszych młodzików jednym z ważniejszych w roku – komentuje Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego „Miastko”. - W wielu walkach nasi zawodnicy walczyli ze starszymi od siebie. Liczę, że w przyszłym roku na olszyńskich matach zdobędziemy o wiele więcej medali. Po tych zawodach wszyscy startujący są bardzo umotywowani i z zapałem biorą się do poprawiania własnych umiejętności na treningach.

W zawodach startowało 239 zawodników i zawodniczek z 41 klubów, w tym reprezentacje Kaliningradu i Litwy.