Zapasy - Miastko: Najmłodsi zapaśnicy wywalczyli aż 6 medali. Sukces osiągnął również ich starszy kolega

(MATEO)
Na zdj. od lewej: H. Rudnik, P. Głodowski, F. Petrończak, P. Głodowski, J. Kazimierczak i M. Kapiszka ZKS Miastko
Dwa pierwsze i cztery drugie miejsca zajęli zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego "Miastko" podczas Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Nowym Dworze Gdańskim. Walczono tam stylem klasycznym. Udział wzięło 47 zawodników z 6 klubów.

Zdobywcy najwyższych laurów to Piotr Głodowski (waga 26 kg) i Filip Petrończak (waga 35 kg). Z srebrnymi medalami do Miastka wrócili: Jacek Kazimierczak (29 kg), Paweł Głodowski (32 kg), Michał Kapiszka (35 kg) i Hubert Rudnik (47 kg).

- Dla Piotra i Pawła Głodowskich oraz Jacka Kazimierczaka był to pierwszy start w zawodach. Dlatego tym bardziej należy się dla nich pochwała za ambicję i waleczność, jaką wykazali się na tych zawodach - komentuje trener Kazimierz Wanke.

W punktacji klubowej pierwsze miejsce zajął „Ajas” Gdańsk przed GKS „Cartusią” Kartuzy i ZKS Miastko.

O wielkim sukcesie Mateusza Wanke, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata, przeczytasz w piątek 12.11 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.