Arek Kułynycz z życiowym sukcesem. Wygrał memoriał im. Pytlasińskiego w Gdańsku

Mateusz Węsierski
Arek Kułynycz z życiowym sukcesem. Wygrał memoriał im. Pytlasińskiego w Gdańsku ZKS Miastko
Arkadiusz Kułynycz, zapaśnik z Miastka, wygrał 57. Memoriał im. Władysława Pytlasińskiego w Gdańsku.

Kułynycz to wychowanek Zapaśniczego Klubu Sportowego “Miastko”, a obecnie zawodnik Olimpijczyka Radom. W gdańskich zawodach razem z nim startował zawodnik ZKS - Grzegorz Wanke.

Konkurencja była duża, bo w zawodach brało udział 106 zawodników z 17 państw, w tym reprezentacja Polski.

Najlepiej zawalczył Arkadiusz Kułynycz, który w kategorii wagowej do 75 kg zdobył złoty medal. W finale po bardzo zaciętej walce pokonał Niemca Floriana Neumaiera na punkty 2:1.

Grzegorz Wanke (ZKS Miastko) – 66 kg – zajął 11 miejsce na 22 startujących w tej kategorii wagowej.

- Turniej im. Pytlasińskiego jest jednym z najsilniej obsadzonych turniejów międzynarodowych w Europie. Złoto Arka jest jego największym osiągnięciem życiowym. Należy nadmienić, że jest to pierwszy złoty medal dla Polski w tej imprezie od kilku lat - komentuje Kazimierz Wanke.

Dwa tygodnie temu odbyły się też Akademickie Mistrzostwa Świata (Pecs – Węgry). Arek na tych zawodach wywalczył brązowy medal.

Prawdopodobnie po tych sukcesach wystąpi w MŚ Seniorów, które odbędą się w Uzbekistanie we wrześniu.