Zapasy - Miastko: Srebro Kapiszki oraz brąz dla Petrończaka i Bednarza

(MATEO)
Michał Kapiszka, w niebieskim kostiumie, walczy z zawodnikiem z Kaliningradu
Michał Kapiszka, w niebieskim kostiumie, walczy z zawodnikiem z Kaliningradu ZKS Miastko
W Gdańsku odbył się Turniej Młodzików o Puchar Urzędu Marszałkowskiego w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach wzięło udział 65 zawodników z 8 klubów, w tym silna ekipa z Kaliningradu (Rosja). Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 7 zawodników i aż 3 z nich stanęło na podium.

- Najwyższe, drugie miejsce zajął Michał Kapiszka w wadze do 35 kg - podkreśla trener Kazimierz Wanke.

Trzecie miejsca zajęli: Filip Petrończak (waga 35 kg) i Jakub Bednarz (42 kg). Pozostali wypadli gorzej. Jacek Kazimierczak (29 kg) i Hubert Rudnik (47 kg) zakończyli na czwartych pozycjach, Paweł Zabłocki (47 kg) był szósty, a Piotr Zabłocki (38 kg) siódmy.

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął UKS „Ajas” Gdańsk przed GKS „Cartusia” Kartuzy i GKS Bełchatów. ZKS Miastko był szósty.

- Nasi młodzi zapaśnicy robią coraz większe postępy. Wygrana Michał Kapiszki i Filipa Petrończaka z zawodnikami z Kaliningradu, dała im wiele satysfakcji - komentuje trener.

Komentarz trenera w piątek 26.11 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani