Zapaśnik pochodzący z Miastka Mistrzem Polski w olimpijskiej kategorii wagowej

Maria Sowisło
Zapaśnicy wychowani w Miastku wiodą prym na polskich matach. Złoty medal wywalczył senior - Arkadiusz Kułynycz.

W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na trzech matach rywalizowało około 100 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Udany występ zaliczył jedyny reprezentant Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Piotr Zabłocki, który wywalczył V miejsce w kategorii wagowej do 82 kg. - Piotrek stoczył cztery walki. W dwóch wygrał przed czasem kładąc swoich przeciwników na łopatki. W dwóch kolejnych walkach po dwóch pełnych rundach musiał uznać wyższość swoich przeciwników przegrywając z nimi na punkty – relacjonuje trener Kazimierz Wanke.
Jeszcze lepiej spisali się wychowankowie ZKS Miastko. Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom) wywalczył kolejny (już szósty) tytuł mistrza Polski seniorów w olimpijskiej kategorii wagowej do 87 kg. Filip Petrończak (Unia Racibórz) zajął V miejsce w kategorii wagowej do 72 kg, a Hubert Rudnik (Olimpijczyk Radom) był dziewiąty w kategorii wagowej do 87 kg. - Piotr Zabłocki stanął przed szansą wywalczenia brązowego medalu (w ubiegłym roku był VII). Niestety w pierwszej rundzie stracił za dużo punktów przy akcjach wózkowych i nie był w stanie odrobić ich w drugiej rundzie – dodaje Wanke.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wyłonionym przez sędziów i trenerów został Arek Kułynycz. Będzie on reprezentował Polskę w kwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.