Zapaśnicy z Miastka zdobyli dwa złote medale. To osiągnięcie Petrończaka i Rudnika

Mateusz Węsierski
Drugi od prawej - Hubert Rudnik - zwycięzca. Pierwszy od lewej-Andrzej Wroński - dwukrotny Mistrz Olimpijski ZKS Miastko
Dwa złote medale zdobyli miasteccy zapaśnicy w Turnieju Młodzików i Kadetów o Błękitną Wstęgę Bałtyku w Gdańsku. Ich walkom przyglądał się dwukrotny Mistrz Olimpijski (88' Seul, 96' Atlanta) – Andrzej Wroński.

W gronie 108 zawodników dwa złote medale dla Miastka wywalczyli Filip Petrończak i Hubert Rudnik.

Petrończak (kat. wag. 46 kg) w walce finałowej wykonał bardzo efektowny rzut przez biodro i położył na łopatki Andreya Sultanova (Kaliningrad).

Hubert Rudnik (76 kg) w finale pokonał Filipa Kazimierczaka (GKS Bełchatów) na punkty w dwóch rundach.

W najmocniej obsadzonej kategorii wagowej turnieju (do 63 kg), w której startowało 13 zapaśników, na czwartym miejscu uplasował się Paweł Zabłocki, a Jakub Bednarz był piąty.