Zapaśnicy z Miastka wrócili z Pelplina i Dzierżoniowa z dwoma medalami – złotym i brązowym

Maria Sowisło
W Pelplinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło 137 zawodników z 20 klubów, w tym czworo z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.

Najlepiej w Pelplinie wypadł Alex Ruszczyk, który zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 75 kg. Alex stoczył cztery zwycięskie boje. W walce finałowej pokonał Dominika Kuklińskiego (KS Sobieski Poznań) przez położenie na łopatki z rzutu przez biodro. W tej wadze startowało 11 zawodników.
Brązowy medal z kolei zdobyła Nikola Oleksiewicz w kategorii wagowej do 58 kg. Nikola również stoczyła cztery pojedynki, z dwóch z nich wyszła zwycięsko, kładąc swoje przeciwniczki na łopatki. Był to jej pierwszy start w zawodach.
Z ZKS Miastko w mistrzostwach udział wzięli także Leon Rudnik (38 kg), który zajął piąte miejsce z dwiema wygranymi i dwiema przegranymi walkami oraz Sebastian Tandecki (41 kg), który uplasował się na dziewiątym miejscu z dwiema przegranymi walkami.

- Chciałbym pochwalić wszystkich moich podopiecznych za dobre walki w stylu wolnym, za zdobyte medale indywidualnie w swoich kategoriach wagowych. Cieszę, że cechy motoryczne nabyte podczas treningu w stylu klasycznym (siła i szybkość) potrafili przełożyć na walkę w stylu wolnym

– chwali zawodników z Miastka trener Kazimierz Wanke.
Z kolei w Dzierżonowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Wychowanka ZKS Miastko**Agata Kazimierczak** została wicemistrzynią Polski seniorek w kategorii wagowej do 55 kg. W finale przegrała z wyżej notowaną zawodniczką z Chełma Katarzyną Krawczyk (wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w RIO). - Warto podkreślić, że Agata o wejście do finału wygrała z wyżej notowaną zawodniczką z Raciborza Paula Kozłow (byłą wicemistrzynią Europy) – dodaje trener Wanke.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0