XXV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu wygrał Daniel Kryzel z Talex Borzytuchom| ZDJĘCIA+WIDEO

Maria Sowisło
Prawie 160 zawodników stanęło na starcie Narodowego Biegu Stulecia zorganizowanego w ramach XXV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu. Wśród mężczyzn najlepszy był Daniel Kryzel. Najlepiej biegającą kobieta została jego klubowa koleżanka Beata Topka.

Dokładnie 158 biegaczy zmierzyło się dzisiaj (11 listopada 2021 r.) z pięciokilometrową trasą Narodowego Biegu Stulecia. Pierwszy na metę wbiegł Daniel Kryzel z Talex Borzytuchom, przed klubowym kolegą Dawidem Jantą i Pawłem Piotraschke z AML Słupsk – Szkoła Policji w Słupsku.
Wśród kobiet prym wiodła Beata Topka z ULKS Talex Borysław Borzytuchom, która w klasyfikacji generalnej była siódma. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się dwie panie Katarzyny – odpowiednio – Główczewska z Talex Borzytuchom i Nowakowska z AML Słupsk.

Nie był to jedyny bieg i dystans do pokonania przez biegaczy. Ci młodsi zmierzyli się z trasami o długościach 600, 1 000 i 1 500 metrów.

XXV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu był realizowany w ramach Projektu Narodowego Bieg 100-lecia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018. Organizatorami imprezy byli U.L.K.S. „TALEX – BORYSŁAW” Borzytuchom, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku, Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku, Pomorska Federacja Sportu w Gdańsku, Zespół Szkół w Borzytuchomiu, Urząd Gminy w Borzytuchomiu, Starostwo Powiatowe w Bytowie, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borzytuchomiu.

XXV Bieg Niepodległości w Borzytuchomiu wygrał Daniel Kryzel...