Udane zakończenie sezonu zawodników z miasteckiego „Lednika”. Mają 10 medali, w tym pięć złotych

Maria Sowisło
Dwa dni, dwa turnieje i 10 medali, w tym 5 złotych dla zawodników Miasteckiego Klubu Badmintonowego „Lednik”. Drużyna nie mogła sobie wymarzyć lepszego zakończenia sezonu.

W sobotę (19 czerwca 2021 r.) w Słupsku zostały rozegrane V Otwarte Mistrzostwa Słupska w Badmintonie w których uczestniczyło dwóch zawodników „Lednika” z Miastka, którzy wywalczyli najwyższe miejsca na podium. W kategorii chłopców U11 triumfował Hubert Gruba a w singlu mężczyzn okazał się najlepszy Robert Gruba.

Niedziela również była bardzo pracowita dla zawodników miasteckich badmintonistów. W turnieju badmintona w Polanowie pokazali się z jak najlepszej strony.
W kategorii żaków dziewcząt drugie miejsce zajęła Kinga Góral, a wśród chłopców ponownie okazał się najlepszy Hubert Gruba. Z kolei Mateusz Dorawa i Kacper Bronakowski zajęli miejsce trzecie.
W kategorii młodzik miejsce drugie wywalczył Wiktor Wyka, a w grze podwójnej mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Robert Gruba w parze z Krzysztofem Jurą. Trzecie miejsce natomiast zajęli Marcin Pietruszyński w parze Bogdanem Badurakiem z Polanowa.

- Ten weekend na pewno należał do udanych gdyż zawodnicy MKB „Lednik” wywalczyli łącznie 10 medali z czego połowa w kolorze złotym - komentuje trener Marcin Pietruszyński