Tygodniowy przegląd prasy (Miastko, 13.09-19.09.2020), poznaj najważniejsze informacje z Miastka

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 13.09 do 19.09.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 13.09 do 19.09.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Miastka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.09 a 19.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kinga Duda niczym Ivanka Trump. Zobaczcie najlepsze MEMY o córce prezydenta [20.09.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Miastko od 13.09 do 19.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kinga Duda niczym Ivanka Trump. Zobaczcie najlepsze MEMY o córce prezydenta [20.09.]

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została powołana na stanowisko doradcy prezydenta RP. Warto zaznaczyć, że będzie ona doradcą społecznym, co oznacza, że za swoją pracę nie otrzyma wynagrodzenia. Wśród internautów są zarówno fani, jak i prześmiewcy córki Andrzeja Dudy, zebraliśmy memy ich autorstwa w jednym miejscu. Zobaczcie!

📢 Pierwsza ofiara koronawirusa w Bytowie. Zmarł 68-letni mężczyzna

Pierwsza ofiara koronawirusa w Bytowie. Zmarł 68-letni mężczyzna.

📢 Te rzeczy sprzedaje wojsko! Agencja Mienia Wojskowego wystawiła sprzęt. Przetarg we wrześniu 2020 roku. Co można kupić?

Wojsko wyprzedaje sprzęt! Tego typu przetargi to prawdziwa gratka dla miłośników wojskowych sprzętów z demobilu! Oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas - z reguły raz w miesiącu. Tym razem przyszła kolej na Gdynię. AMW na swojej stronie internetowej wystawiło takie rzeczy jak: samochody, sprzęt techniczny czy specjalistyczne maszyny. Wszystko to w przystępnych cenach! Sprawdź, co można kupić podczas wrześniowego przetargu!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Kruger&Matz Eagle 1069 4/64GB LTE Czarny (KM1069)


Tygodniowa prasówka 13.09-19.09.2020 Miastko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Miastku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W tych miastach na Pomorzu płaci się najwięcej za usługi komunalne: wywóz śmieci, dostawę wody, parkowanie. Ranking Curulis

Tu za usługi komunalne płaci się najwięcej w regionie! Zobacz naszą galerię! Po raz trzeci w historii, firma doradcza Curulis przygotowała ranking dotyczący wydatków mieszkańców na usługi komunalne. Ranking przygotowano w oparciu o pięć kategorii. Miano najdroższego województwa zyskał Śląsk. Pomorze ze średniorocznym wydatkiem rodziny na usługi komunalne w wysokości 3411,37 złotych uplasowało się na 10. miejscu w rankingu. Jak wygląda sytuacja w miastach powiatowych na Pomorzu? W których miastach mieszkańcy ponoszą rocznie najwyższe koszty za usługi komunalne?

📢 Akcja „sadziMY” z Parą Prezydencką. Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w sadzeniu lasu

Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, na powierzchni blisko 6,5 ha posadziła 64 tys. nowych drzew.

📢 Najdroższe domy w powiecie bytowskim. Oto perełki w Bytowie i okolicach! Widoki zapierają dech w piersiach! Oferty - wrzesień 2020

TOP 10 NAJDROŻSZYCH DOMÓW W POWIECIE BYTOWSKIM. Jak powszechnie wiadomo, prestiż i wygoda mają swoją cenę. Pomorze znane jest z wysokich cen nieruchomości. Wszystko to ze względu na piękną lokalizację, która co roku przyciąga tysiące. Poszukujesz pięknego domu z niepowtarzalnym widokiem w okolicach Bytowa? Mamy coś dla Ciebie! W oparciu o dane pochodzące z portalu otodom.pl przygotowaliśmy listę 10 najdroższych i jednocześnie najpiękniejszych domów w powiecie bytowskim! Widok z okien tych obiektów zapiera dech w piersiach! Sprawdźcie sami!

📢 Tak mieszka Kuba Wojewódzki w Gdyni! Czy słynny celebryta przeniósł się do Trójmiasta? Jego nadmorski apartament zapiera dech w piersiach!

Kuba Wojewódzki przeniósł się do Gdyni? Jego apartament w Sea Towers zachwyca! Wojewódzki od 2002 roku prowadzi swój własny program talk show - początkowo na antenie Polsatu, od 14 lat - w TVN-ie. Popularnością cieszyły się też audycje radiowe, które prowadził wspólnie z Michałem Figurskim. Niegdyś zasiadał w programie wyłaniającym talenty. Obecnie z Piotrem Kędzierskim prowadzi audycje internetowej stacji newonce.radio. Oprócz własnego programu pisze także dla "Polityki" i pojawia się m.in. w reklamach sieci komórkowej Play. Mówi się, że rozkłada na czynniki pierwsze celebrytów. Słynie z miłości do dobrych samochodów i literatury. Uwielbia estetyczne wnętrza. Dlatego nikogo chyba nie zdziwi fakt, że posiada własny apartament w Gdyni. Co więcej, coraz częściej w nim przebywa.

📢 Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie budziło wiele skrajnych emocji. "Każda z nas miała swój numer". Jak tam jest teraz? [ZDJĘCIA]

Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Szymanowie powstało w 1907 roku. Głośno zrobiło się o tej placówce w latach 90. Wszystko za sprawą filmu "Dziewczyny z Szymanowa" w reżyserii Magdaleny Piekorz. "Każda z uczennic miała swój numer" - wspominają absolwentki. O tym, czego nie pokazano w filmie, a także jak dziś wygląda szkoła sióstr, w artykule poniżej.

📢 Wojsko sprzedaje sprzęt. Co można kupić na stronie Agencji Mienia Wojskowego? Wojskowe perełki za bezcen 18.09.2020 ZDJĘCIA

Agencja Mienia Wojskowego przeprowadza jesienną wyprzedaż używanego sprzętu. Kupić można ubrania, urządzenia przydatne w ogrodzie, warsztacie i na budowie, instrumenty, a nawet narty. Zobaczcie ceny!

📢 Gdzie na grzyby? Grzybobranie 2020. Podpowiadamy gdzie jechać na grzyby. Lokalizacja, dojazd, występowanie. Wiemy gdzie na grzyby

Gdzie na grzyby? Podpowiadamy gdzie jechać na grzyby. Lokalizacja, dojazd, jakie grzyby występują. Wiemy gdzie jechać na grzyby.

📢 Nowe strefy COVID-19 od 19.09. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany. W strefie czerwonej powiat bytowski, w żółtej ponownie kartuski [MAPA]

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Niektóre powiaty, gdzie obostrzenia przyniosły efekty, zostały zastąpione przez inne, w których sytuacja pogorszyła się. Ministerstwo Zdrowia przygotowało też specjalną "listę ostrzegawczą". W związku ze znacznym wzrostem zakażeń, przede wszystkim w ciągu ostatniej doby, do czerwonej strefy trafił powiat bytowski, a w strefie żółtej ponownie znalazł się powiat kartuski.

📢 Czerwona strefa COVID-19 w powiecie bytowskim. Nowe obostrzenia od 19.09.2020! Sprawdź, czego nie wolno!

Ministerstwo Zdrowia podało listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W czerwonej strefie znalazł się powiat bytowski. Zmiany będą obowiązywać od soboty (19.09).

📢 Koronawirus na Pomorzu 17.09.2020. Aż 134 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2. To rekordowy przyrost!

Koronawirus na Pomorzu. W czwartek, 17.09.2020 r. służby sanitarne potwierdziły aż 134 nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w woj. pomorskim. Jest to rekordowy dobowy przyrost od początku epidemii koronawirusa. Najgorzej jest w powiatach bytowskim i kartuskim. Gdańsk jest na trzecim miejscu pod względem liczby zakażeń.

📢 Centrum Usług Wspólnych dla oświaty w Bytowie nie będzie ale zwolnienia już tak. Jest projekt zmian

Zaledwie tydzień wystarczył zarządowi powiatu bytowskiego i urzędnikom na przygotowanie projektu uchwały likwidującej w szkołach średnich etaty księgowych i kadrowych. Na sesji rady powiatu 3 września starosta Leszek Waszkiewicz zarzekał się, że nic nie jest przygotowane i nie może mówić o terminach. Siedem dni później, wszystko było gotowe. Zarząd powiatu przygotował projekt uchwały. Pracę stracą dwie osoby ale oszczędności mają wynieść 860 tys. zł.

📢 Para prezydencka przyjedzie do Nadleśnictwa Lipusz. Będzie sadzić drzewa na terenach zniszczonych przez nawałnicę

W piątek, 18.09.2020 r. prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda będą sadzić drzewa w leśnictwie Zdroje, najbardziej zniszczonym przez huragan 100-lecia w 2017 roku.

📢 Honorowym Obywatelem Bytowa został dziś prezes Druteksu Leszek Gierszewski. Tytuł wręczony zostanie 9 października 2020 r.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex został Honorowym Obywatelem Bytowa. W tym mieście urodził się i jedną z największych w Europie firm w branży stolarki okienno-drzwiowej. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas dzisiejszej (16 września 2020 r.) sesji Rady Miejskiej Bytowa.

📢 Pomorskie placówki ZUS wypłacają 161 świadczeń honorowych dla stulatków

W gdańskim oddziale jest ich 133, zaś w słupskim 28. Świadczenie takie przysługuje niezależnie od emerytury czy też innych dodatków.

📢 TOP 15 najtańszych domów na Pomorzu. Te obiekty kupisz za mniej niż 200 tys. złotych! Oferty z września 2020 roku

Oto 15 najtańszych domów na Pomorzu! Powszechnie wiadomo, że ceny nieruchomości w Trójmieście, jak i na obszarze reszty województwa, nie należą do najniższych. Wszystko to ze względu na piękny rejon, który co roku przyciąga tysiące turystów. Na szczęście rynek nieruchomości jest tak ogromny, że dla każdego coś się znajdzie! Szukasz własnych czterech kątów, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup obiektu, który kosztuje milion złotych? Głowa do góry - mamy coś dla Ciebie! W oparciu o dane pochodzące z portalu otodom.pl przygotowaliśmy listę 15 najtańszych domów w województwie pomorskim! Co ciekawe, możesz mieć je już za mniej niż 200 tys. złotych! Nie czekaj - sprawdź naszą galerię! Te oferty to prawdziwa okazja!

📢 Nowe ognisko koronawirusa w Bytowie. Tym razem w Zakładzie Opiekuńczo-Lekarskim przy szpitalu

To już drugie ognisko koronawirusa w powiecie bytowskim. Sytuacja rozwija się dynamicznie. Pozytywne wyniki na obecność COVID-19 ma 17 pacjentów i 11 osób z personelu w Zakładzie Opiekuńczo-Lekarskim działającym przy Szpitalu Powiatu Bytowskiego.

📢 Dom Pomocy Społecznej w Parchowie to największe na Pomorzu ognisko koronawirusa. Potrzebna jest pomoc| ZDJĘCIA

W największym na Pomorzu ognisku koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie potrzebne są przyłbice i kombinezony. Zwłaszcza dla tych pracowników, których organizmy oparły się wirusowi. - Powoli będziemy wracać do pracy, więc to co mamy, wystarczy naprawdę na niewiele – mówi jeden z pracowników.

ZOBACZ KONIECZNIE

Zaostrzenie restrykcji. Cała Polska w strefie czerwonej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3