Tola Rudnik znowu ma medal w zapasach. I to złoty. Sukcesy zapaśników z Miastka w Pelplinie

Maria Sowisło
Ośmioro zawodników z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko reprezentowało miasto Rummela podczas Turnieju Zapaśniczego Młodzików i Mini-zapasy w Pelplinie. Był to jednocześnie Memoriał im. Marszałka Macieja Płażyńskiego. Rywalizacja była ogromna. Zapaśnicy z Miastka wrócili z czterema medali, w tym złotym.

W Turnieju Zapaśniczym Młodzików i Mini-zapasy w Pelplinie udział wzięło około 200 zawodników z 38 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 6 zawodników i 2 zawodniczki. Do swojego miasta wrócili z czterema medalami, w tym po jednym złoty i srebrnym.

Najlepiej zawalczyła Tola Rudnik (mini-zapasy do lat 11) w wadze do 30 kg, zdobywając złoty medal. W finale wygrała z Nikolą Przybył (Husaria Team Kozielice) przez przewagę techniczną 11:0.
Druga zawodniczka ZKS Miastko Aleksandra Jankowska walczyła w młodziczkach (do lat 14) i w najwyższej kategorii wagowej do 66 kg wywalczyła brązowy medal.
W klasyfikacji klubowej młodziczek i mini-zapasów ZKS Miastko uplasował się na 12 miejscu na 33 startujące kluby.

Wśród chłopców, najlepszym zawodnikiem ZKS Miastko był Alex Ruszczyk, który w grupie wiekowej młodzików wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 75 kg. Z kolei brązowy medal w mini-zapasach wywalczył Leon Brodziński (40 kg). Leon stoczył 5 walk, a w jego wadze startowało aż 17 zawodników.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, ponieważ potrafili poradzić sobie walcząc w niecodziennym dla siebie stylu wolnym, a niektórzy z nich zdobyli nawet medal. Tola Rudnik zaliczyła udany rewanż (przewaga techniczna 15:4) z zawodniczką ze Stargardu, z którą przegrała w maju tego roku

– komentuje trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

Miejsca pozostałych zawodników:

• Antonii Petrończak (36 kg - mini zapasy) - 8 miejsce na 23 startujących zawodników.