Tenisiści z Miastka z medalami - złotym i srebrnym. Pracowity weekend zawodników

Maria Sowisło
Zawodnicy UKS „Junior” w Miastku są zdeterminowani by zdobywać jak najlepsze miejsca na podium. Dlatego też ostatni weekend był bardzo pracowity. Przyświeca im zasada, że trening czyni mistrza. Ze Szczecinka przywieźli złoto i srebro.

Kolejny długi weekend tenisistów stołowych z Miastka. W piątek (26 lutego 2021 r.) troje zawodników wzięło udział w eliminacjach do Grand Prix Polski Juniorów w Sępólnie Krajeńskim. Najbliżej awansu do gier finałowych był Mikołaj Ruciński, który wygrał w swojej grupie. W grach w systemie pucharowym po jednej wygranej, musiał niestety uznać wyższość zawodnika z Bogorii Grodzisk Mazowiecki w decydującym o awansie pojedynku.

Z kolei w sobotę (27 lutego 2021 r.) drużyna grająca w rozgrywkach IV ligi uległa zawodnikom z Granitu Koczała 6:10. Natomiast w rozgrywanym Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego w Szczecinku w kategorii junior pierwsze miejsce zajął Piotr Biernacki, pokonując w finale kolegę z drużyny Kacpra Niewiadomskiego.

W niedzielę (28 lutego 2021 r.) pierwsze kroki na szczeblu wojewódzkim zaliczył Cyprian Adamczyk, startując w Turnieju o Puchar Prezesa PWZTS w Gdańsku. Na 38 startujących żaków Cyprian zajął 13 miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani