Tenisiści stołowi z Miastka zdobywają cenne doświadczenia i szlifują formę. Tym razem zawodnicy poza podium

Maria Sowisło
Pracowity weekend mieli tenisiści stołowi z UKS Junior Miastko. Doświadczenia w grze na turniejach ogólnopolskich zdobywali miasteccy juniorzy i żacy podczas Grand Prix Polski Żaków w Tenisie Stołowym w Zielonej Górze.

Najmłodsi zawodnicy UKS Junior Miastko - Kamil Niewiadomski i Cyprian Adamczyk – zmierzyli się na boiskach Grand Prix Polski Żaków w Tenisie Stołowym w Zielonej Górze. W decydujących pojedynkach do awansu do gier głównych zabrakło sportowego szczęścia i doświadczenia. Cyprian, wygrywając 10:5, przegrał decydującego seta 10:12 z Grzelińskim Piotrem z UKS Maraton Moskorunia. Kamil natomiast przegrał minimalnie swoje decydujące gry 11:9, 10:12.

- Mamy nadzieję, że doświadczenie gry na arenie ogólnopolskiej przyniesie owoce już wkrótce na zawodach wojewódzkich

– komentuje Paweł Biernacki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku, przy której działa UKS Junior Miastko.

Cały zielonogórski turniej wygrał Turecki Jakub z Gryfa Gdów. Natomiast Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym odbywające się w Nowym Dworze Mazowieckim było okazją do sprawdzenia swoich umiejętności gry na szczeblu ogólnopolskim dla starszych zawodników z UKS Junior Miastko. Pierwszy sezon w tej kategorii rozgrywają Piotrek Biernacki i Kacper Niewiadomski, którzy musieli uznać wyższość starszych zawodników, ulegając w swoich pojedynkach i tym samym nie awansowali do gier głównych. Natomiast bliski awansu był Mikołaj Ruciński, który przegrał decydujący mecz o wyjście z grupy 2:3 w decydującym secie 11:13 z Konradem Gryk Z UKS Dojlidy Białystok. Całe Grand Prix wygrał Żelengowski Mateusz z ZKS Zielona Góra.