Świetne walki Piotra Ziembickiego z ZKS Miastko. Z Warszawy przywiózł złoto!

Maria Sowisło
Piotr Ziembicki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko zdobył Puchar Polski w swojej kategorii wagowej. Rywali miał aż 24. A działo się to w Warszawie podczas I Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 17).

Zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko stoczył pięć zwycięskich pojedynków. Po kolei pokonał: Bartosza Baćmagę (Olimpijczyk Radom) - przewaga techniczna 10:2, Piotra Siemionę (Olimpia Elbląg) - przewaga techniczna 9:0, Maximilian McGowan (Olimpia Elbląg) - przewaga techniczna 12:4. Czwarta walka o wejście do finału okazała się najtrudniejszą. Piotr Ziembicki wygrał z Gracjanem Jedutem (Agros Żary) na punkty 4:3. W walce o złoty medal nasz zawodnik nie dał najmniejszych szans Jakubowi Sucheckiemu (Śląsk Wrocław), wygrywając z nim przez przewagę techniczną 8:0.

- Wspaniały występ Piotrka w Pucharze Polski zapewnił mu start w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów), która odbędzie się w woj. łódzkim 1-3 maja. Mamy nadzieje, że zwycięstwo w tych zawodach da Piotrkowi przepustkę do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Kadetów

– nie kryje zadowolenia trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 14 miejsce na 48 starających klubów. Zwyciężyła Unia Racibórz przed Olimpijczykiem Radom i Śląskiem Wrocław. W klasyfikacji województw pomorskie uplasowało się na drugim miejscu.
W Warszawie na trzech matach zapaśniczych rywalizowało 234 zawodników z 48 klubów z całej Polski.