Srebrny i złoty medal dla zawodników Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko

Maria Sowisło
Srebrny medal z Warszawy do Miastka przywiózł Mirosław Życzyński, a mistrzynią polski juniorek została Agata Kazimierczak.

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko, jak co roku, reprezentował Mirosław Życzyński, który w kategorii wagowej do 78 kg wywalczył srebrny medal. W walce finałowej Mirek przegrał na punkty przy remisie 6:6, ponieważ jego przeciwnik jako ostatni wykonał akcje techniczną za 1 pkt.
Rywalem naszego zawodnika był Lech Szcześniak ze Słupska, wielokrotny medalista mistrzostw Polski weteranów i Europy.
Bardzo dobre wiadomości napłynęły do nas z Siedlec, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach w stylu wolnym (do lat 20). Wychowanka Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko Agata Kazimierczak została mistrzynią Polski w wadze do 55 kg. W finale spotkała się z wyżej notowaną oraz dwa lata starszą zawodniczką z Karlina (zachodniopomorskie) Amandą Tomczyk. Agata wygrała z nią na punkty 6:2. Aktualnie Agata uczy się w Starogardzie Gdańskim i trenuje w KS Bloczek Team Pelplin.

- Do grona tegorocznym medalistów mistrzostw Polski dołączyli Mirek i Agata. Były to 5 i 6 medal w tym roku dla zawodników bądź wychowanków ZKS Miastko. Jestem bardzo dumny z tych osiągnięć – mówi trener miasteckich zapaśników**Kazimierz Wanke**