Piotr Ziembicki pomógł wywalczyć wicemistrzostwo Polski dla Pomorza| ZDJĘCIA

Maria Sowisło
W Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 57 zawodników z 24 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowali bracia Zabłoccy - Piotr i Paweł.

Paweł Zabłocki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 97 kg. W półfinale przegrał z wyżej notowanym Gerardem Kurniczakiem (KS Sobieski Poznań) - byłym mistrzem świata kadetów z 2016 roku. W walce o brązowy medal pokonał Mateusza Trofimczuka (KS Białystok) przez położenie na łopatki. Piotrek Zabłocki z kolei zajął ósme miejsce w kategorii wagowej do 87 kg.

Miło jest nam również poinformować, że województwo pomorskie zdobyło wicemistrzostwo Polski podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Kadetów (do lat 17), które odbyły się również w Poznaniu. Do zdobycia tego tytułu przyczynił się zawodnik ZKS Miastko Piotr Ziembicki (51 kg), który wygrał wszystkie swoje cztery walki z przeciwnikami innych województw. W ostatecznej klasyfikacji zwycięstwo przypadło dla województwa wielkopolskiego, drugie miejsce dla woj. pomorskiego i trzecie dla woj. mazowieckiego.