Piłka nożna - Miastko: Start Miastko - GKS Kołczygłowy 4:0. Coraz bliżej awansu

Łukasz Mostowski
W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej drużyna miasteckiego Startu podejmowała na własnym boisku zespół GKS Kołczygłowy. Start chciał za wszelką cenę podtrzymać zwycięską passę w trzech meczach, wieńcząc rundę jesienną zwycięstwem na własnym stadionie. Założenia spełniły się w 100 procentach.

W pierwszych 30 minutach Start, mimo wielu ataków i sytuacji, nie potrafił skierować piłki do siatki. Dopiero w okolicy 35 minut, po dośrodkowaniu Łukasza Mostowskiego, do piłki dopadł Maciej Śliżewski i w dużym zamieszaniu strzelił upragnionego gola. Do przerwy 1:0.

Po przerwie przewaga zawodników z Miastka była jeszcze większa. Mecz był w pełni pod kontrolą miasteckich piłkarzy, czego dowodem była bramka Wojciecha Szuty zdobyta po podaniu Roberta Dorawy. Warto dodać, że kapitalnym prostopadłym podaniem w tej sytuacji popisał się Wojciech Kunda, zagrywając piłkę do Roberta. Na 3:0 podwyższył Dorawa.

Czwarta bramka to rzut wolny wykonywany przez Łukasza Mostowskiego i na raty bramkarza z Kołczygłów pokonał rezerwowy Mateusz Babiarz. Gracze z Kołczygłów mieli jedną okazję, ale piłka po uderzeniu napastnika trafiła w słupek.

Podziękowania dla kibiców i o planach w związku z dążeniem do awansu, przeczytasz w piątek 12.11 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.