Piłka nożna - Miastko: Dreszczowiec na boisku. Start - Orkan Gostkowo 3:2

Paweł Mostowski
Ostatnie spotkanie z Orkanem Gostkowo zakończyło się wynikiem 1:1
Ostatnie spotkanie z Orkanem Gostkowo zakończyło się wynikiem 1:1 Start Miastko/archiwum
Po dwóch niezbyt udanych występach, w końcu przyszedł czas na zwycięstwo. Start podejmował Orkana Gostkowo na stadionie miejskim w Miastku. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji w tym meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Dogodne sytuacje do zdobycia bramki mieli Wojciech Szuta i Piotr Maćko, lecz przy wykończeniu zabrakło trochę szczęścia. Jednak, co ma wisieć nie utonie, w 30 minucie, po składnej, zespołowej akcji, Łukasz Mostowski wyszedł sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Miastczanie do szatni schodzili w dobrych nastrojach.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy mieli powody by były one jeszcze lepsze. Spokojem i opanowaniem w polu karnym wykazał się Robert Dorawa, strzelając bramkę na 2:0. Kilkanaście minut później po faulu na Wojciechu Szucie sędzia podyktował karnego dla miastczan. Niestety, strzał Patryka Kapicy został obroniony.
Na nieszczęście, od razu po obronionym rzucie karnym, piłkarze Orkana przeprowadzili skuteczną kontrę, i zamiast pewnego 3:0, mieliśmy wynik 2:1.

Klika minut później goście wyrównali, po próbie dośrodkowania piłka bezpośrednio wpadła do siatki miastczan.
Jednak piłkarze z Miastka pokazali charakter i ogromną ambicję. Raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, co przyniosło oczekiwany skutek na sam koniec meczu. Wojciech Szuta strzałem z woleja ustalił wynik spotkania.

Po trzech meczach piłkarze Startu zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. Następne spotkanie zagrają na wyjeździe z Sokołem Wyczechy.

Komentarz trenera Mateusza Felke w piątek 17.09 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.