Osiem medali dla biegaczy ULKS Talex Borysław Borzytuchom. Historyczny sukces na trasie w Tomaszowie Lubelskim

Maria Sowisło
z arch. UG w Borzytuchomiu
Takie sukcesu jeszcze nie było. Pięć medali indywidualnych i trzy drużynowe dla zawodników ULKS Talex Borysław Borzytuchom. Mało tego. Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych powołani zostali Beata Topka i Daniel Kryzel. Oboje z ULKS Talex Borzytuchom.

To był świetny występ zawodników z Borzytuchomia podczas 93. PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, jakie zorganizowane zostały w Tomaszowie Lubelskim. Na trasę wybiegli zawodnicy w kategoriach wiekowych U18, U20, U23, OPEN, oraz Masters.
Dla Taleksa Borzytuchom zawodnicy zdobyli aż pięć medali indywidualnie, w tym: dwa złote Beata Topka, srebrny Daniel Kryzel, brązowy Regina Piechowska oraz srebrny Dariusz Guzowski w kategorii Masters. Na koniec zwodnicy otrzymali jeszcze trzy medale w klasyfikacji drużynowej: w klubowej OOM (mistrzostwa w kategorii U18) oraz klubowej kobiet Talex uplasował się na drugim miejscu. Z kolei w kategorii U23 kobiet klub z Borzytuchomia zdobył pierwsze miejsce.

Między innymi dzięki temu w klasyfikacji województw, pomorskie zajęło trzecie miejsce w ramach klasyfikacji OOM oraz pierwsze miejsce w kategorii juniorów.

To nie koniec historycznego sukcesu. Podczas zawodów odbyła się również kwalifikacja na 27. Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, jakie odbędą się w Dublinie. Do reprezentacji Polski powołani zostali Beata Topka i Daniel Kryzel z ULKS Talex Borzytuchom.

Wyniki zawodników z Borzytuchomia podczas 93. PZLA Mistrzostw Polski w biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim: