Ola Paprzycka i Marta Małyszko na trzecich miejscach w Solcu Kujawskim. Walczyły ze starszymi

Mateusz Węsierski
Na zdjęciu od lewej Marta Małyszko i Aleksandra Paprzycka (serwuje) podczas zwycięskiej gry z przeciwniczkami ze Sławna MKB Lednik Miastko
Medalową formą popisały się dwie zawodniczki Miasteckiego Klubu Badmintona „Lednik”. Zarówno Aleksandra Paprzycka, jak i Marta Małyszko zajęły miejsca na podium podczas Krajowego Turnieju Juniorów w Solcu Kujawskim. Obie przynależą do grupy wiekowej juniorek młodszych, więc walczyły ze starszymi.

- Ola w singla zajęła trzecie miejsce w półfinale przegrywając 18:21 i 16:21 z Magdą Witek (SKB „Piast” Słupsk), późniejszą zwyciężczynią turnieju indywidualnego – komentuje trener Marian Pietruszyński.

Po drodze do półfinału Paprzycka w grupie wygrała z Kornelią Kowalczyk (UKS „Kometa” Sianów) 21:8 i 21:11, w drugiej grze grupowej pokonała Katarzynę Kozłowską (UKS 70 Płock) 21:13 i 21:9, a w grze ćwierćfinałowej ograła Klaudię Grabanie (UKS Bursztyn Gdańsk) 21:12 i 21:3.

Również na trzecim miejscu podium uplasowała się nasza para deblowa Marta Małyszko – Aleksandra Paprzycka. W pierwszej grze grupowej nasze zawodniczki wygrały z Martyną Krupińską i Klaudią Tolka (UKS 70 Płock) 21:5, 21:6, a w drugiej pokonały Martę Bukowską i Martynę Gostomczyk (UKS OSiR Badminton Sławno) 21:8 i 21:10. W trzeciej przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami, Emilią Dolną i Magdaleną Witek z SKB „Piast” Słupsk 16:21 i 3:21.

Przeczytaj też o medalach wywalczonych w Solcu przed rokiem

- Marta drugą grę zagrała w miksta w parze z Norbertem Miarką (ZKB „Maced” Polanów) zajmując czwarte miejsce – opowiada Pietruszyński. - W pierwszej grze nasza zawodniczka z partnerem przegrała z późniejszymi zwycięzcami (Miłosz Bochat – Weronika Grudzina MLKS Solec Kujawski) 16:21, 9:21, a w drugiej wygrali z parą Arkadiusz Gołębiewski – Paulina Kozłowska (UKS 70 Płock) 11:21, 21:16 i 21:10 zajmując drugie miejsce w grupie i kończąc turniej z bardzo dobrym wynikiem - dodaje Pietruszyński.

Jego zdaniem był to bardzo udany turniej. - Zważywszy na wiek przeciwniczek, z którymi przyszło im walczyć. Warto było, bo zdobyły odpowiednią ilość punktów do listy rankingowej – kończy trener.

Relacja z tych zawodów oraz inne informacje sportowe w piątek 02.03 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.