Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 33 km od Bytowa. Urokliwe ścieżki na weekend 4 - 5 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za ciekawymi trasami nordic walking niedaleko Bytowa? Z Traseo mamy dla Ciebie garść pomysłów na ten tydzień. Jeżeli przed Tobą pierwszy marsz nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by znaleźć swoje tempo. Podpowiadamy, gdzie można się wybrać z Bytowa na nordic walking. W tym tygodniu znaleźliśmy trasy w odległości do 33 km od miasta. Przetestuj je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Nordic walking z Bytowa

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 trasy nordic walking w odległości do 33 km od Bytowa. Zobacz, czy trasa polecana przez innych jest ciekawa również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź prognozę pogody dla Bytowa.

W sobotę 4 maja według prognozy pogody ma być 24°C. Nie powinno padać. W niedzielę 5 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 21°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 72%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka wśród torfowisk Doliny Wdy

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 20,11 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 38 m
  • Suma podejść: 392 m
  • Suma zejść: 396 m

GR3miasto poleca trasę mieszkańcom Bytowa

Wdzydzki Park Krajobrazowy to dość obszerny, a zarazem urozmaicony teren przepięknych, wiecznie zielonych lasów, wśród których skrywa się mnóstwo malowniczych jezior i rzek. To świetny kierunek dla turystyki, szczególnie w okresie przejściowym, kiedy wokoło jest jeszcze szaro, buro i ponuro. Bory Tucholskie, które mieliśmy okazję przemierzyć pieszo, to wspaniały rejon pod kątem wszelakiej turystyki nie tylko wędrownej. W poprzednich naszych relacjach opisywaliśmy wiele tras pieszych, rowerowych, jak i kajakowych tych niezwykle interesujących rejonów. Tym razem nasza pętla pokazuje część parku w obrębie Jeziora Schodno i Doliny Wdy.

Nasza pętla rozpoczyna i kończy się z maleńkiej wsi - Loryniec. Znajduje się ona nieopodal znanej nam dotychczas jedynie z wysokości kajaka - przepięknej Doliny Wdy. Wędrujemy zatem pośród głębokiej rynny Jeziora Schodno oraz licznych torfowisk, które skrywają się w okolicach Schodna. Do najbardziej malowniczych należy użytek ekologiczny – Żabińskie Błoto. Tu także wiedzie ciekawa ścieżka przyrodnicza. Przez najbardziej podmokły teren wędrujemy drewnianą kładką, na końcu której znajduje się pomost, z którego rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Ścieżkę uzupełniają liczne tablice dydaktyczne oraz ciekawostki dla najmłodszych. Pierwsza część naszej wędrówki pokrywała się z oznakowanym kolorem niebieskim lokalnym szlakiem dydaktycznym zatytułowanym „Życie lasu wokół remizy”.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak Zaborski, 2-dniowa wędrówka przez Zaborski Park Krajobrazowy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 42,54 km
  • Czas trwania marszu: 29 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 101 m
  • Suma podejść: 1 487 m
  • Suma zejść: 1 524 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Bytowa

Pokonanie pieszego Szlaku Zaborskiego zajęło nam dwa dni. Za nami ponad czterdziestokilometrowa wędrówka przez najbardziej malownicze zakamarki Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze mnóstwo ciekawych przyrodniczo miejsc, m.in. kamienne kręgi i kurhany, szmaragdowe jeziora oraz przeurocza Dolina Kulawy. To z pewnością wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek dla całej rodziny!

Charakterystyka szlaku i atrakcji krajoznawczych na naszej trasie:

Wędrując pieszym Szlakiem Zaborskim, zapoznaliśmy się z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi oraz historycznymi. Po drodze zobaczyliśmy Kamienne Kręgi, kurhany i groby skrzynkowe oraz najstarszy na Pomorzu Gdańskim drewniany kościół z połowy XVII w. w Leśnie. Atutem szlaku są wybitne walory przyrodnicze i krajobrazowe. Szlak w większości prowadzi przez tereny leśne, najbardziej odludne miejsca na obszarze Zaborskiego Parku Krajobrazowego, w tym rezerwaty przyrody "Dolina Kulawy" i "Nawionek". Związane są one z siedliskami nawęglanowymi w dolinie rzeki Kulawy, a także pochodzącym z XIX w. systemem nawodnień łąk nad Kulawą. Niezwykle atrakcyjny jest fragment szlaku od Laski do Drzewicza, który prowadzi tzw. doliną jezior rynnowych, z jeziorem lobeliowym Nawionek i jeziorami ramienicowymi: Zmarłe, Gardliczno Duże i Płęsno. Na naszej trasie występowały także wsie i osady, w których co jakiś czas udawało się uzupełnić zapasy.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Gołębia Góra

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 2,76 km
  • Czas trwania marszu: 46 min.
  • Przewyższenia: 25 m
  • Suma podejść: 57 m
  • Suma zejść: 56 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Bytowa poleca Bytow

Ścieżka przyrodnicza prowadząca przez lasy mieszane i sosnowe oraz rezerwat przyrody „Gołębia Góra” – są to jedne z najpiękniejszych zakątków Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Po drodze można zobaczyć m.in. ponad dwustuletnie drzewa. Ścieżka wiedzie też fragmentem doliny Słupi, docierając do rzeki. Na trasie umieszczono siedem tablic z opisami najciekawszych atrakcji przyrodniczo-krajobrazowych.

Dojazd do ścieżki

Kierując się drogą z Bytowa do Lęborka, po 11 km docieramy do granicy rezerwatu. Ustawiona przy trasie tablica wskaże nam gruntową drogę do leśniczówki Miedzierza, przy której zaczyna się ścieżka przyrodnicza; tam też możemy zostawić samochód. Niezmotoryzowani dotrą do ścieżki autobusem PKS: przystanek znajduje się na Gołębiej Górze, naprzeciwko drogi prowadzącej do leśniczówki.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - co to?

Nordic walking wybiera coraz więcej osób. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to nic innego, jak maszerowanie z odpowiednimi kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bytow.naszemiasto.pl Nasze Miasto