Na rozpoczęcie sezonu badmintonowego cztery medale dla zawodników z UKS Dwójka Bytów

Maria Sowisło
Dwa srebrne i dwa brązowe medale przywieźli do Bytowa zawodnicy UKS Dwójka Bytów z Krajowego Turnieju dla Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie.

W sianowskim turnieju udział wzięło 61 zawodników z 4 województw m.in. bardzo silna kadra województwa podkarpackiego, którzy w tym samym czasie przebywali na obozie badmintonowym w Sianowie.
Tydzień po wyczerpującym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej na wyjazd i sprawdzenie się w pierwszym turnieju w sezonie 2021/2022 zdecydowało się tylko troje zawodników z UKS Dwójka Bytów. W kategorii junior młodszy wystąpił Sebastian Saldat, który zagrał w trzech grach (pojedynczej, podwójnej i mieszanej). W tych samych grach, w kategorii młodzik młodszy, wystąpiła Michalina Kurkowska, zaś młodzik młodszy Szymon Sylka wystąpił w grze pojedynczej i podwójnej.
Cała bytowska trójka badmintonistów przywiozła z Sianowa 4 medale (dwa srebrne i dwa brązowe) oraz cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona na nowy sezon 2021/22.

Medale srebrne zdobyli Michalina Kurkowska w grze mieszanej w parze z Przemysławem Drzyzgą (MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie). O tym medalu zdecydowało zwycięstwo nad parą z Matyldą Woźniak (UKS Kometa Sianów) i Igorem Dydyńskim (UKS Orbitek Straszęcin – woj. podkarpackie) w dwóch setach 21:14 i 21:17.

Drugi srebrny medal przypadł bytowiakowi Szymonowi Sylce. Zdobył go w grze podwójnej, grając w parze z Maciejem Wiorkiem (UKS Kometa Sianów). Para bytowsko-sianowska przegrała jedynie pojedynek o złoty medal z parą Przemysław Drzyzga i Jan Wilczek (obaj MKS Skarbek Gogołów – woj. podkarpackie) 17:21 i 11:21.

Brązowy krążek do Bytowa za grę podwójną przywiózł junior młodszy Sebastian Saldat. Grał z partnerem Karolem Kuftą z UKS Kometa Sianów. Para bytowsko-sianowska przegrała dwa pojedynki a jeden wygrała na parę Mateusz Oberzig (UKS Bliza Władysławowo) i Kacper Szumiał (PKB Lotka Północy Polanów) w trzech setach 21:18, 17:21 i 21:16.

- Jak sam zawodnik Sebastian Saldat powiedział po tym turnieju, bardzo jeszcze czuł zmęczenie po 10-dniowym obozie sportowym w Białce Tatrzańskiej, który zakończył się tydzień przed turniejem w Sianowie. Nie było za dużo czasu na regenerację sił. Cieszył się bardzo, że mógł się już sprawdzić w turnieju na początku nowego sezonu. Po drugim obozie w Człuchowie (22-30.08.2021) dojdzie do pełnej dyspozycji i następne starty w turniejach będą jeszcze bardziej udane

– relacjonuje trener bytowskim badmintonistów Jerzy Saldat.

Drugi brązowy medal dla bytowskiego klubu i dla siebie w tym turnieju zdobyła ponownie Michalina Kurkowska. Tym razem w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik młodszy (U13). Michalina zagrała wspólnie w parze z koleżanką z UKS Kometa Sianów Sofią Semkło. Michalina z Sofią przegrała jedynie z parą rozstawioną z nr 1 w tym turnieju Martą Czajką (UKS Bliza Władysławowo) i Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki), a zwyciężyły na parę z LUKS Krokus Góralice Hanię Makuchowską i Martynę Sawicką w trzech setach 18:21, 22:20, 21:18 ( w gronie 7 par dało to brązowy medal dla pary bytowsko – sianowskiej).

- Nie powiodło się naszym zawodnikom w grze pojedynczej, gdzie Michalina Kurkowska uplasowała się na miejscu 5-8 w gronie 13 zawodniczek, ale trzeba zaznaczyć że nasz „Misia” jest od dwa lata młodsza od innych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Szymon Sylka w grze pojedynczej uplasował się na miejscu od 5 do 6, natomiast junior młodszy Sebastian Saldat w grze pojedynczej miał bardzo silna grupę eliminacyjna ale uplasował się na miejscu 7-9

– dodaje trener Saldat.

Sebastian Saldat zagrał jeszcze w grze mieszanej gdzie wraz z boiskową partnerką Patrycją Ulanowską (UKS Olimpionik Lipiany). Przegrali swoje dwa pojedynki m.in. z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski Emilią Skrzek (Straszęcin) i Karolem Wąsikiem z MKS Stal Nowa Dęba (woj. podkarpackie).

Wyniki Krajowego Turnieju dla Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie w Sianowie

Kategoria młodzik młodszy
Gra pojedyncza dziewcząt

5-8 miejsce – Michalina Kurkowska

Gra pojedyncza chłopców
5-6 miejsce – Szymon Sylka

Gra podwójna dziewcząt
Brązowy medal – Michalina Kurkowska z Sofią Semkło (UKS Kometa Sianów)

Gra podwójna chłopców
Srebrny medal – Szymon Sylka z Maciejem Wiorek (UKS Kometa Sianów)

Gra mieszana
Srebrny medal – Michalina Kurkowska z Przemysławem Drzyzga ((MKS Skarbek Gogołów– woj. podkarpackie)