Michalina Kurkowska w świetnej formie. Ma złoty medale w najmłodszej kategorii wiekowej

Maria Sowisło
z arch. UKS Dwójka Bytów
Zawodniczka UKS Dwójka Bytów – Michalina Kurkowska – potwierdziła swoja świetną formę podczas rywalizacji w turnieju dla najmłodszej kategorii wiekowej tzw. Żaków. Michalina była w tym turnieju zdecydowanym faworytem.

W turnieju Żaków w Solcu Kujawskim wystartowało 27 zawodniczek, a wśród nich, rozstawiona z numerem 1 – bytowianka Michalina Kurkowska.
Turniej rozgrywany był tylko w grach pojedynczych. Sety byłydo 15 punktów, a nie jak w normalnych turniejach jest do 21 punktów.
Michalina Kurkowska z UKS Dwójka Bytów w pierwszym pojedynku zdecydowanie pokonała rywalkę z PKB Lotka P9lnocy Polanów Liwię Klienta 15:1, 15:0. W drugim Michalina pokonała również wysoko Amelię Korpusińską z UKS Start Smolnik 15:2, 15:1. W trzecim pojedynku miała za rywalkę z UKS Iskra Sarbice Aleksandrę Karbowaną i pokonała ją 15:5, 15:3. W półfinale utalentowana badmintonistka z Bytowa spotkała się z Zuzanną Misiak z UKS Iskra Sarbice. W tym meczu rywalka tez nie miała szans 15:5, 15:4.

Dochodząc do finału, Michalina Kurkowska oddała jedynie swoim rywalkom 21 punktów. W finale spotkała się z Gabrielą Turską z MKS Orlicz Suchedniów. To był zdecydowanie dzień Michaliny, bo wygrała finał w dwóch setach 15:7 i 15:12. Tym samym po raz kolejny udowodniła, że należy do bardzo utalentowanych i obiecujących badmintonistek w swoim wieku.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?