Miastko: Start zaczął od zwycięstwa

Paweł Mostowski
Drużyna Startu dokładnie przygotowuje się do każdego meczu
Drużyna Startu dokładnie przygotowuje się do każdego meczu Adam Kiedrowicz
Start Miastko idzie w kierunku awansu do ligi okręgowej. Drużyna zaczęła od zwycięstwa 1:0 w Kusowie.

W sobotę o godzinie 15:00 w Kusowie drużyna Startu Miastko rozpoczęła pierwsze spotkanie rundy rewanżowej A klasy. Już po pierwszych minutach meczu wiadome było, że o zwycięstwo na tym terenie będzie bardzo ciężko. Przez 30 minut mecz był toczony głównie w ,,powietrzu''. Mało było gry po ziemi, jednak jest to w pewien sposób usprawiedliwione fatalnym stanem boiska. Jednak w okolicach 35 minuty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Mostowskiego, Wojciech Kunda umieścił piłkę w siatce precyzyjnym strzałem z głowy.

Przeczytaj także: Ponulak prezesem Startu Miastko

Start do końca spotkania starał się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, mimo to drużyna z Kusowa miała kilka groźnych sytuacji. Nasza drużyna też nie ograniczyła się tylko do obrony wyniku, także zagrażała bramce rywali, jednak skuteczność w tym dniu szwankowała. Zwycięstwo na inaugurację napawa optymistycznie przed sobotnim spotkaniem z liderem tabeli, Brdą Przechlewo.

Skład Startu Miastko: Bartosz Dobrowolski, Artur Lipkowski, Grzegorz Baryluk, Patryk Kapica, Kamil Wolski, Adrian Kundro, Wojciech Szuta, Wojciech Kunda, Robert Dorawa, Łukasz Mostowski, Mateusz Babiarz.

Ławka rezerwowych: Rafał Jankowski, Paweł Mostowski, Radosław Ambruszkiewicz, Waldemar Śliwa