Miastko. Piąte miejsca zapaśników

mateo
Na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Giżycku wystartowało 238 zawodników z 59 klubów. Zapaśnicy z Miastka po raz pierwszy na tego typu imprezie walczyli w stylu wolnym .

- Pięciu naszych zawodników dzielnie stawiło czoła polskiej czołówce. Ostatecznie tylko trzech z nich dobrnęło do półfinałów - mówi Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego z Miastka.
W półfinałach walczyli: David Dykier (46 kg), Piotr Żurawik (63 kg) i Radosław Połowyszczak (76 kg). Wszyscy trzej przegrali walki o brązowy medal i zajęli piąte miejsca.
- Najbliżej do brązu było Połowyszczakowi. Utrzymał przeciwnika w pozycji zagrożonej, ale tylko przez kilka sekund - mówi Wanke.
Dalsze miejsca indywidualnie zajęli: Marcin Zawadzki (85 kg - 18 miejsce) oraz Mateusz Wanke (58 kg- 21 miejsce). W punktacji klubowej ZKS Miastko uplasował się na 13 pozycji.
Teraz zapaśników z Miastka czeka olimpiada w stylu klasycznym. Awans wywalczyło aż 12 zawodników.