Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miastecki szpital zmienia się na lepsze [FOTO, WIDEO]

Mateusz Węsierski
Mateusz Węsierski
Miastecki szpital zmienia się na lepsze. Na zdj. prezes Renata Kiempa
Miastecki szpital zmienia się na lepsze. Na zdj. prezes Renata Kiempa Mateusz Węsierski
Miastecki szpital zmienia się na lepsze. Przeczytaj co w tak krótkim czasie, od momentu oddzielenia się od szpitala bytowskiego, udało się zmienić.

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, gdzie dotychczas przyjmowano m.in. dzieci, zostanie przeniesiona z części prowadzącej także do oddziału ginekologiczno-położniczego do nowych pomieszczeń przy izbie przyjęć. Przygotowano tam już nowe, wyremontowane pomieszczenia oraz dwie poczekalnie, jedna dla dzieci zdrowych, a druga dla chorych. Wejście będzie osobne, z boku budynku po lewej stronie.

- Przygotujemy specjalne oznaczenia żeby nikt nie błądził - zapowiada Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

POZ do budynku izby przyjęć ma być przeniesiony od 1 października. Pomieszczenia, które zwolnią lekarze, zostaną wydzierżawione aptece, która rozpocznie swoją działalność w miasteckim szpitalu. To prywatna firma ze Słupska. Udało jej się złożyć najlepszą ofertę na konkurs dot. dzierżawy pomieszczeń, które teraz sama wyremontuje. Nowa prywatna apteka zacznie funkcjonować maksymalnie do końca stycznia i będzie czynna do godz. 19.00.

Drugie życie korytarza

Tam gdzie działalność rozpocznie apteka, a wcześniej działał lekarz POZ, był też obskurny korytarz, który teraz zyskuje zupełnie nowe oblicze.

- Gdy tu pierwszy raz przyjechałam, to ten korytarz zrobił na mnie okropne wrażenie. Powiedziałam sobie, że jak najszybciej zostanie wyremontowany i tak też się stało - mówi Renata Kiempa.

Wyremontowane zostały też wnętrza budynku administracji. Gabinety, w tym biuro prezes szpitala, zostały przeniesione do pustych dotychczas pomieszczeń na piętrze. W zamian na parter z piwnicy przeniesie się obsługa techniczna, natomiast w piwnicy powstanie szpitalne archiwum. Tylko kasa pozostanie na parterze aby nie utrudniać pacjentom dostępu. Dodajmy, że wszystkie meble do odnowionych biur zostały przekazane w formie darowizny.

- Przenieśliśmy się na piętro, bo na dole było za mało miejsca - tłumaczy prezes Kiempa.

Wyremontowana została też pracownia endoskopii oraz jeden z trzech pieców. Docelowo system ogrzewania szpitala ma być zmieniony. Dokładna technologia ma być wybrana po tym jak wynajęta firma zakończy opracowanie audytu energetycznego, dzięki któremu poznamy najbardziej korzystną ekonomicznie formę ogrzewania szpitala. Niewykluczone, że placówka zostanie podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. Niezależnie od tego szpital zamierza sięgnąć po unijne dotacje na solary do ogrzewania wody użytkowej oraz na panele fotowoltaiczne wytwarzające prąd z energii słonecznej.

Łączny koszt bieżących remontów to 100 tys. zł, ale szpital wyłożył tylko 20 tys. zł. Reszta to wpłaty, materiały i praca darczyńców. Niektórzy zgodzili się na ujawnienie ich danych osobowych, inni nie. Ci pierwsi otrzymają specjalne podziękowania, które szpital opublikuje na swojej stronie internetowej.

W planach jest jeszcze remont części oddziału chirurgii. To wynik zwiększenia ilości zabiegów, a zatem i większej ilości pacjentów. Wyremontowany ma być tzw. łącznik.

To nie wszystko. O pozostałych zmianach w miasteckim szpitalu, m.in. o nowym sprzęcie, w Dzienniku Powiatu Bytowskiego z 26.09. Ściągnij elektroniczną wersję gazety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na miastko.naszemiasto.pl Nasze Miasto