Miasteccy zawodnicy Lednika wywalczyli aż 10 medali na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie

Maria Sowisło
Świetna forma, doskonałe zgranie – tym charakteryzowało się pięcioro zawodników Miasteckiego Klubu Badmintona Lednik. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Młodzież do Miastka przywiozła z Gdańska aż 10 medali.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyły się w Klubie Badmintona Garnizon. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Bursztyn Gdańsk. Na boiskach spotkało się w sumie 103 zawodników, którzy rywalizowali w 18 kategoriach. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, turniej rozegrany został systemem 3x15, czyli do dwóch wygranych setów do 15 punktów, z ewentualnym przedłużeniem do 21 punktów. Na dziewięciu kortach rozegrano w sumie aż 180 meczów.

Wśród zawodników było pięcioro z Miasteckiego Klubu Badmintona Lednik - Hubert Gruba, Zofia Szul, Milena Bublewicz, Martyna Cybulska i Wiktor Wyka. Do Miastka przywieźli aż 10 medali!

I tak:

• Hubert Gruba wywalczył złoto w grze podwójnej wraz z Adamem Fikusem z UKS „Bliza” Władysławowo oraz srebro w grze pojedynczej w kategorii Młodzik Młodszy.
  • Zofia Szul w kategorii Junior Młodszy zdobyła złoto w grze podwójnej z Leną Szablewską ze Sportowej Politechniki Gdańsk oraz srebro w grze pojedynczej.
  • Milena Bublewicz wywalczyła srebro w grze podwójnej wraz z partnerką klubową Martyną Cybulską oraz brąz w grze pojedynczej.
  • Martyna Cybulska z Wiktorem Wyką w grze mieszanej wywalczyli brąz, a Wiktor w grze pojedynczej także wywalczył brązowy medal.

Cała piątka bardzo się starała i stanęła na wysokości zadania. To piękne rozpoczęcie rozgrywek badmintonowych w tym sezonie. Wyjazd do Gdańska został dofinansowany przez gminę Miastko