Medale dla MKB Lednik Miastko. To rekonesans przed mistrzostwami Polski

Mateusz Węsierski
Medale dla MKB Lednik Miastko. To rekonesans przed mistrzostwami Polski MKB Lednik Miastko
Udany rekonesans przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Polski Młodzików. Zawodnicy MKB Lednik Miastko zajęli czołowe miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Kępnie, gdzie zaplanowano MPM w 2014 r.

W grze pojedynczej Robert Cybulski zajął pierwsze miejsce pokonując wszystkich w dwóch, czasami w trzech setach. W finale pokonał w trzech setach Radosława Wróbla z KB Vol-Trick Kępno (14:21, 21:19 i 21:12).

W grze mieszanej Robert zagrał w parze z Joanną Dorawa zajmując trzecie miejsce.

- Nasze dwie zawodniczki, Asia Dorawa i Klaudia Ostrowska, nie wyszły z grup w grze pojedynczej, bo miały pechowe losowanie - komentuje Marian Pietruszyński, trener MKB „Lednik” Miastko.

Dorawa i Ostrowska to aktualne wicemistrzynie Polski w grze deblowej. W Kępnie wywalczyły drugie miejsce w debla, bo w finale poległy w walce z parą Agnieszka Foryta - Hanna Szymańska (STB „Energa” Lubliniec), aktualnymi mistrzyniami Polski (12:21 i 16:21).

Sukces może odnotować też Szymon Cybulski, który w grze pojedynczej zajął trzecie miejsce, a w grze deblowej (w parze z Łukaszem Cimoszem - KS „Chojnik” Jelenia Góra) zdobył zloty medal.

- Cała nasza czwórka zdobyła podium i oczywiście odpowiednie medale i nie mamy nic przeciwko aby za rok w tym samym miejscu zdobyć takie same laury w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików - komentuje trener Pietruszyński.