Matura z angielskiego 2021. Poziom rozszerzony. ARKUSZ CKE, ODPOWIEDZI. Co pojawiło się na maturze 7 maja?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Matura z angielskiego 2021 na poziomie rozszerzonym. ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI. W piątek, 7 maja tegoroczni maturzyści mierzą się z egzaminem z angielskiego. Opublikujemy w tym materiale arkusz maturalny z języka angielskiego oraz proponowane odpowiedzi. Co pojawiło się na maturze z angielskiego? Czy zadania były trudne?

Matura 2021. Angielski, poziom rozszerzony 7.05.2021

W piątek, 7 maja od godz. 9:00 tegoroczni maturzyści mierzą się z egzaminem dojrzałości z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Arkusz egzaminacyjny z angielskiego pojawi się na stronie CKE tuż po godz. 14. Opublikujemy go w tym miejscu wraz z proponowanymi odpowiedziami.

Matura angielski, poziom rozszerzony 7.05.2021 - ARKUSZE i ODPOWIEDZI

Matura z języka angielskiego

Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składa się zazwyczaj z 10 zadań. Egzamin ten można podzielić na 3 części, z których pierwsza to zadania ze słuchu, druga - pytania odnośnie tekstu, a ostatnia - to praca pisemna. Ilość punktów, którą można uzyskać na maturze z angielskiego to: 50 pkt.

Na teście z języka angielskiego dla zaawansowanych najczęściej pojawiają się następujące polecenia:

 • Do podanych zdań dopasuj właściwy tekst
 • Przeczytaj tekst. Wpisz w lukę odpowiednią literę, którą oznaczono brakujące zdanie
 • Przeczytaj tekst. Wybierz odpowiedzi zgodne z treścią tekstu
 • Uzupełnij zdania wykorzystując podane w nawiasach wyrazy w odpowiedniej formie
 • Przeczytaj tekst. Uzupełnij luki w ten sposób, aby uzyskać logiczny i poprawny gramatycznie tekst

Na egzamin z angielskiego składa się również praca pisemna, która powinna zawierać od 200 do 250 słów. Do wyboru uczniowie mają dwa tematy.

Zasady obowiązujące na egzaminach maturalnych w reżimie sanitarnym

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało się na przeprowadzenie tegorocznych egzaminów maturalnych stacjonarnie, jednakże w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że ustanowiono szereg zasad, do przestrzegania których zobligowano uczniów i kadrę nauczycielską. Oto najważniejsze z nich:

 • Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminatorlub inna osoba zaangażowana wprzeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych zobjawami COVID-19
 • Rodzic/Prawny opiekunnie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się
 • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.
 • Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą
 • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5m) oraz mają zakryte usta i nos(maseczką jedno-lub wielorazową)
 • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej
 • Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku

WAŻNE! Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek.

Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie