„Lednik” grał u siebie. Zawodnicy zdobyli trzy medale – złoto, brąz i srebro. Na boisku prawie 90 badmintonistów

Maria Sowisło
W sobotę (8 maja 2021 r.) Miastko stało się badmintonową stolicą Pomorza. Wszystko z powodu Krajowego Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych zorganizowanego przez Miastecki Klub Badmintona „Lednik”.

Łącznie do rywalizacji w turnieju przystąpiło 86 zawodników i zawodniczek z Miastka, Bytowa, Poznania, Gdańska, Polanowa,Sianowa, Gdyni, Góralic, Sławna, Słupska, Władysławowa, Lipian i Solca Kujawskiego.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Rozegrano ponad 180 meczów

– relacjonuje trener miasteckich badmintonistów Marcin Pietruszyński.

Miastecki Klub Badmintona „Lednik” w kategorii młodzik młodszy reprezentowali: Hubert Gruba, Kinga Góral, Oliwier Pliskowski, Oskar Rekowski, Nikodem Dorawa, Kacper Bronakowski i Mateusz Dorawa, a w kategorii młodzik: Zofia Szul, Milena Bublewicz, Martyna Cybulska i Wiktor Wyka.

Najlepiej z miasteckich badmintonistów spisała się Zofia Szul, która w swojej kategorii wygrała w finale po ciężkim trzysetowym pojedynku z Leną Jachimek z Gdyni 14:21, 22:20, 21:17.

Drugie miejsce udało się wywalczyć parze deblowej Martynie Cybulskiej i Milenie Bublewicz, a trzecie miejsca w grze podwójnej zajęli Wiktor Wyka i Mikołaj Maliszewski z Sianowa, Hubert Gruba w grze pojedynczej oraz podwójnej z Adamem Fikusem z Władysławowa. Pozostali reprezentanci „Lednika” zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką, trafiając na mocniejszych przeciwników w grupie.

Turniej odbył się dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bytowe i gminą Miastko.