Jedenaście medali zdobyli zapaśnicy z Miastka na swoich matach podczas VII Memoriału Sebastiana Zwolskiego

Maria Sowisło
Dziewięć klubów zapaśniczych z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego wystawiło 86 zawodników do XI Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Młodzików i Mini-zapasy o Puchar Starosty Bytowskiego. Był to również VII Memoriał Sebastiana Zwolskiego.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko jako gospodarz turnieju wystawił silną ekipę składającą się z 20 zawodników. Miejsca w poszczególnych kategoriach wagowych zajęli:

• Sebastian Tandecki (48 kg)

Na czwartym miejscu uplasował się Antonii Synak (38 kg)

W grupie wiekowej mini zapasy (do lat 11)

Złoto:

• Dawid Daleszak (23 kg)
  • Tola Rudnik (29 kg)

Srebrny medal wywalczył Szymon Kozłowski (26 kg)

Brąz:

• Antonii Petrończak (35 kg)
  • Leon Brodziński (38 kg)
  • Olgiert Kowalewski (41 kg)
  • Piotr Rodak (55 kg)

Miejsca pozostałych zawodników:
5.: Alan Kaczmarek (26 kg), Nadia Dorawa (32 kg), Dariusz Petrończak (32 kg), Bartosz Rodak (35 kg), Jan Jóźwiak (38 kg); 7.: Daniel Trun (32 kg), Wiktor Kancelarczyk (38 kg); 8.: Marek Kowalewski (32 kg).

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Unia Swarzędz przed ZKS Granica Gdańsk i gospodarzem turnieju Zapaśniczym Klubem Sportowym Miastko.

- Wszyscy rywalizujący w zawodach wykazali się sporymi już umiejętnościami technicznymi, dużą bojowością oraz zaciętością. Te zawody wpłynęły motywująco do dalszych treningów

– mówi trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

Medale, puchary oraz statuetki wręczali wicestarosta bytowski Roman Ramion, wiceburmistrz Miastka Longina Jankowska, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego dr Zbigniew Grzegorowski oraz Bernadeta i Jan Zwolscy.

To nie koniec dobrych wieści. W Kostrzynie nad Odrą odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Udany występ zanotował wychowanek ZKS Miastko Arkadiusz Kułynycz, który zdobył kolejny, bo siódmy, tytuł Mistrza Polski w olimpijskiej kategorii wagowej do 87 kg.

Kolejnym Mistrzem Polski został Patryk Bednarz (77 kg) pochodzący z Łękini, wychowanek Daniela Połowyszczaka, a obecnie reprezentujący barwy Olimpijczyka Radom podobnie jak Arek Kułynycz.

Na początku września wicemistrzostwo Polski seniorek wywalczyła wychowanka miasteckiego klubu Agata Kazimierczak w wadze do 55 kg. Jeszcze raz duże brawa!