II liga. Rozwój Katowice - Drutex-Bytovia 1:1. Podopieczni Wausza zostają na pozycji lidera

Mateusz Węsierski
Piłkarzom z Bytowa udało się uratować wynik w Katowicach
Piłkarzom z Bytowa udało się uratować wynik w Katowicach Marcin Pacyno
Drutex-Bytovia przywiozła z Katowic 1 punkt. Teraz czas na mecz z wiceliderem.

Remisowa gra z Rozwojem Katowice rozwojowa nie była. Na boisku widzieliśmy raczej nieporadne akcje. Goście upatrują przyczyn w mokrej murawie boiska.

- Podlewali ją jeszcze 10 minut przed rozpoczęciem meczu. Twierdzili, że tak się lepiej gra. To spowodowało, że pojawiło się dużo przypadkowych sytuacji – relacjonuje Jacek Maszkowski, kierownik Drutex-Bytovii .- Gospodarze przeważali w pierwszej połowie. Sądzę, że to wynik naszego zmęczenia podróżą, ale na szczęście później spokojnie się broniliśmy i zdołaliśmy wyrównać. Moim zdaniem remis jest sprawiedliwym wynikiem – dodaje.

Przeczytaj też o pierwszej w sezonie porażce Drutex-Bytovii
Drutex-Bytovia z Katowic wróciła z jednym punktem i na jej szczęście Lech Rypin, drużyna z takim samym rezultatem, ale gorszym stosunkiem bramek, też zagrała tylko na remis, więc czołówka tabeli pozostała bez zmian. To się może zmienić w sobotę w Bytowie, ponieważ przyjeżdżają wiceliderzy II ligi. No chyba, że gospodarze zamiast wygrać, zremisują.

Szczegółowa relacja w poniedziałek 1.10 w Dzienniku Bałtyckim. Komentarz trenera i prognozy przed spotkaniem z Lechem Rypin w piątek 5.10 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.
Rozwój Katowice – Drutex-Bytovia 1:1 (1:0)**Bramki: 1:0 Gielza (19), 1:1 Hirsz (57) Rozwój Katowice: Soliński – Kapias (85. Mielnik), Gałecki, Domański, Winiarczyk, Gacki, Zalewski, Tkocz, Król (66. Paszek), Wolny, Gielza (71. Tyc) Drutex-Bytovia: Gostomski – Kowalski, Łapigrowski, Wróbel, Szmidke, Kaganek (83. Wróblewski), Kajca (54. Kołodziejski), Pietroń, Ambroziak, Pięta (77. Barbosa), Hirsz Kibiców: **500