Grzegorz Wanke zdobył srebrny medal na zawodach w Paryżu

Grzegorz Wanke stanął na drugim miejscu podium zawodów w Paryżu
Grzegorz Wanke stanął na drugim miejscu podium zawodów w Paryżu materiałt prasowe
W Paryżu odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Seniorów „Golden Grand Prix 2014”. W zawodach wystartowało 12 reprezentacji z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Nie zabrakło Grzegorza Wanke z Miastka

Grzegorz Wanke, zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko wywalczył drugie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. W walce półfinałowej pokonał reprezentanta Polski ze Śląska Wrocław - Dawida Karecińskiego (uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów 2013). W finale zaś Grzegorz Wanke przegrał z Gruzinem Revazem Lashkhi na punkty.

Wychowanek ZKS Miastko - Arkadiusz Kułynycz zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 75 kilogramów.

- Grzegorz był najlepszym z walczących Polaków w kategorii wagowej do 66 kg - mówi Kazimierz Wanke, trener Grzegorza. - Naszego zawodnika czeka teraz zgrupowanie kadry Polski na Węgrzech kończące się bardzo silnym międzynarodowym Turniejm FILA.

Przeczytaj również o tym, jak Grzegorz Wanke zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów