Dwanaście medali dla badmintonistów z Miastka i Bytowa. Świetny występ na Turnieju Krajowym w Polanowie

Maria Sowisło
Dokładnie pięć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe medale przywieźli do Miastka i Bytowa badmintoniści startujący w barwach MKB „Lednik” Miastko i UKS „Dwójka” Bytów. To był naprawdę świetny występ badmintonistów podczas Krajowego Turnieju w Polanowie dla juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych.

W minioną sobotę (11 grudnia 2021 r.) w Polanowie odbył się Krajowy Turniej JM, M, MM klasyfikowany przez Polski Związek Badmintona. W turnieju wzięły udział czołowe kluby z pomorza i wielkopolski. Barwy Miasteckiego Klubu Badmintona „Lednik” reprezentowały młodziczki Milena Bublewicz i Martyna Cybulska. Miastczanki spisały się bardzo dobrze choć zabrakło im troszkę szczęścia. Przegrały bowiem w finale z parą: Antonina Wnuk z „Badminton School Gdynia” i Aleksandrą Treder z UKS „Dwójka Bytów” 21-17; 25-23. W grze pojedynczej Milena Bublewicz nie dała szans rywalce Antoninie Wnuk z Gdyni, wygrywając wyraźnie 21-16; 21-9. Tym samym Milena zdobyła złoty medal, a wspólnie z Martyną srebro.

- Był to ostatni turniej w tym roku gdzie MKB „Lednik” udowodnił że reprezentuje nieprzerwanie wysoką formę co potwierdzają całoroczne zmagania, gdzie łącznie zdobył 86 miejsc na podium

– nie kryje zadowolenia trener Marcin Pietruszyński.

Nie gorzej poszło zawodnikom z UKS „Dwójka” Bytów. Do Polanowa wybrało się 7 zawodników z bytowskiego klubu. Łącznie zdobyli 10 medali. Po dwa medale dla siebie wywalczyli junior młodszy Sebastian Saldat (złoty i srebrny), młodzik młodszy Michalina Kurkowska (złoty i srebrny), Michał Ślepy (złoty i srebrny), Szymon Sylka (złoty i brązowy), młodziczki Aleksandra Treder (złoty i brązowy) oraz po jednym medalu brązowym zdobyły Natalia Kosmacińska i Magdalena Krüger.

- Bardzo cieszy nas, że forma niektórych naszych zawodników z turnieju na turniej rośnie, bo zdobywają cenne punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona, które na wiosnę będą decydować o zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że spora grupa badmintonistów z naszego klubu zakwalifikuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Ale żeby to się stało, zawodnicy muszą jeszcze mocniej popracować na treningach oraz na obozie zimowym kadry wojewódzkiej, który odbędzie się w Wałczu podczas ferii zimowych. Jak również do awansu na Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych trzeba zdobywać jak najwięcej punktów na turniejach. Pierwszym takim dużym sprawdzianem będzie już Grand Prix Polski pod koniec stycznia dla juniorów młodszych i młodzików młodszych oraz na początku lutego Grand Prix Polski dla juniorów i młodzików, na który zapewne nasi badmintoniści z UKS Dwójka Bytów się wybiorą – wylicza trener Jerzy Saldat, życząc miłośnikom badmintona wesołych świąt.