Brawo! Arkadiusz Żuk z Bytowa mistrzem kraju w boksie olimpijskim

Sylwia Lis
Sylwia Lis
W XXXI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie olimpijskim w Ciechocinku wzięło udział czterech pięściarzy Gardy Bytów. Garda Bytów
Arkadiusz Żuk z Gardy Bytów wywalczył tytuł mistrza kraju w boksie olimpijskim w kategorii wagowej do 92 kg w Ciechocinku. To olbrzymi sukces klubu Garda Bytów.

Wielki sukces i promocja miasta na Kaszubach. W XXXI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w boksie olimpijskim w Ciechocinku wzięło udział czterech pięściarzy Gardy Bytów: Paweł Wnuk Lipiński stanął do rywalizacji w kategorii do 80 kg, Mikołaj Kobiela w kategorii do 71 kg, Igor Jankowski w kategorii do 75 kg oraz Arkadiusz Żuk w wadze do 92 kg.

Arkadiusz Żuk z Bytowa mistrzem

By dostać się do finału ten ostatni musiał stoczyć trzy pojedynki. W pierwszym w zaledwie w osiem sekund pokonał Nikodema Kawickiego z Szamotuł. Następnie w pierwszej rundzie rozprawił się z Maurycym Bakirzewskim z Poznania. W walce o wejście do finału, na punkty pokonał Krystiana Miecznikowskiego z Chojny. W ostatniej walce o tytuł mistrza kraju rywalem Bytowiaka był Patryk Kluska z Częstochowy. Zawodnik Gard Bytów wygrał ją na punkty jednogłośną decyzją sędziów.

Złoty medal jest jego drugim w karierze w kategorii juniora. Rok temu w Sokółce zawodnik bytowskiej Gardy wywalczył srebro w wadze do 86 kg.