Badmintoniści z UKS Dwójka Bytów z medalami. Bezkonkurencyjna nie tylko Michalina Kurkowska

Maria Sowisło
Michalina Kurkowska z UKS Dwójka Bytów podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Badmintona „Mistrzowski Lot Komety” była klasą sama dla siebie. Wygrała wszystkie pojedynki, zdobywając pierwsze miejsce. Nie gorzej radzili sobie pozostali zawodnicy UKS Dwójka Bytów.

W piątek 1 października 2021 r. w Sianowie na drugiej hali sportowej odbył się turniej badmintona dla dzieci dla kategorii U11 i U13. Nie był jednak punktowany do klasyfikacji PZBad. Na ten turniej wraz z rodzicem wybrała się trójka badmintonistów z Bytowa. W kategorii U11 bezkonkurencyjna była bytowianka Michalina Kurkowska, która zdecydowanie wygrała wszystkie swoje pojedynki na punkty, zajmując pierwsze miejsce w grze pojedynczej.

W kategorii U13 chłopców wystartowali Szymon Sylka i Michał Ślepy, którzy wygrali swoje grupy eliminacyjne, docierając do półfinału, gdzie spotkali się w „klubowym” pojedynku między sobą. Zwycięstwo w tym półfinale wywalczył Szymon Sylka, który zagrał w finale z zawodnikiem gospodarzy, minimalnie przegrywając. Tym samym Szymon zdobył srebrny medal dla UKS Dwójka Bytów, a Michał Ślepy wywalczył brązowy medal dla siebie i bytowskiego klubu.

W grze podwójnej chłopców bezkonkurencyjni byli Szymon i Michał którzy wygrali wszystkie pojedynki, zdobywając złoty medal.
Teraz zawodników UKS Dwójka Bytów czeka wyjazd 9 października 2021 r. do Solca Kujawskiego na punktowany turniej Polskiego Związku Badmintona w kategorii junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy.