Badminton: Trzy medale po zawodach w Solcu Kujawskim

Mateusz Węsierski
Aleksandra Paprzycka na pierwszym miejscu podium
Aleksandra Paprzycka na pierwszym miejscu podium Mateusz Węsierski
Zawodnicy Miasteckiego Klubu Badmintona Lednik wystartowali w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych w Solcu Kujawskim.

– Najlepiej spisała się Aleksandra Paprzycka, zajmując w singla pierwsze miejsce – mówi Marian Pietruszyński, trener zawodników Lednika.

W singlu juniorów młodszych dobrze spisał się Łukasz Żarski, zajmując trzecią pozycję, na miejscach od 5 do 8 uplasowali się Robert Smoluchowski i Mateusz Łopacki, a na dziewiątym Michał Grabowski.

Naszym zawodnikom lepiej poszło w grze podwójnej. Na miejscu 3-4 uplasowała się para Mateusz Łopacki – Dominik Maciejewski, miejsca 5-8 zajęły pary: Łukasz Żarski – Dominik Maciejewski i Robert Cybulski – Szymon Jaworski, a 9-12 para Kamil Gocan – Michał Grabowski.

Wiekowo tylko Paprzycka, Żarski i Smoluchowski są juniorami młodszymi. Pozostali zawodnicy to młodzicy, a mimo to startowali w starszej kategorii.