Anna Duda z UKS Dwójka Bytów gra w lidze francuskiej. Znajduje też czas na reprezentowanie barw klubowych

Maria Sowisło
Ania Duda z UKS Dwójka Bytów bryluje we francuskiej lidze badmintona. Jej zespół jest na pierwszym miejscu tabeli.

Nasza 20-letnia badmintonistka z UKS Dwójka Bytów Anna Duda, prócz tego że reprezentuje swój klub, to jeszcze co dwa tygodnie wyjeżdża do Francji aby grać w 3 lidze francuskiej i pomagać awansować do wyższej ligi klubowi Metz Ban Saint Martin Badminton.

W ostatnim pojedynku który odbył się 2 października br. drużyna z Metz Ani Dudy rozegrała w miejscowości Nancy mecz z 4 zespołem tej ligii Badminton Nancy Villors. Metz pokonali rywali w pojedynkach 8:0. W tym meczu Ania Duda zagrała w grze pojedynczej, wygrywając w dwóch setach oraz zagrała jeszcze drugi pojedynek w grze mieszanej z Polakiem Krzysztofem Jakowczukiem i również wygrali w dwóch setach.

- Założenia na ten sezon są takie, by nie przegrać żadnego meczu i z każdym zespołem wygrywać 8:0 aby jak najszybciej po pandemii awansować do wyższej ligi. Mamy w składzie 4 Polaków, mnie, Wiktorię Adamek, Patryka Kordka, Krzysztofa Jakowczuka. Mecze będą rozgrywać się do maja. Łącznie mamy 14 spotkań plus playoff-y. Tu, w lidze francuskiej, podwyższam swoje umiejętności i mogę sprawdzić się z innymi zawodnikami niż w kraju

– komentuje Ania Duda z Bytowa.

W trzeciej lidze francuskiej występuje sześć zespołów, grając systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Do rozegrania jest więc 10 pojedynków. Jak na razie zespół Ani Dudy jest na pierwszym miejscu w tabeli. Następny pojedynek będzie rozegrany z udziałem naszej bytowianki 16 października br. w Metz z zespołem TSB Jorville.