To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Znak 40 km/h spowodował zamieszanie. To nie był nowy pomysł Straży Miejskiej

2013-08-02 22:00:51

Pojawił się nagle budząc frustrację kierowców, ale tak samo szybko został zlikwidowany. Po naszej interwencji drogowcy usunęli znak ograniczenia prędkości do 40 km/h, który został ustawiony przy ul. Słupskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Bogusława X.- Przesadzili. Najwidoczniej fotoradar nie może złapać wystarczającej ilości piratów drogowych przy ograniczeniu do 50 km/h, więc obniżyli sobie prędkość do 40 km/h/. Proszę coś z tym zrobić - zaalarmowała nas mieszkanka Miastka.

Sprawdziliśmy i okazuje się, że znak ograniczenia prędkości do 40 km/h to nie sprawka Straży Miejskiej. To drogowcy go postawili po tym jak dzień wcześniej z samochodu wyciekł olej napędowy. Jezdnia była śliska. Stąd to ograniczenie.

- Znak ten dla pomiarów prędkości nie byłby obowiązujący - oznajmia Krzysztof Kuc, komendant Straży Miejskiej w Miastku.

Gdyby było inaczej, to kierowcy dość łatwo mogliby przekroczyć prędkość o ponad 10 km/h. Ulicą Słupską w kierunku centrum miasta jedzie się z dużej pochyłości. Ograniczenie prędkości do 40 km/h wymagałoby nieustannego trzymania hamulca. Ktoś mógłby się zagapić „nacinając się” na fotoradar.

Komendant Kuc zapewnia, że Straż Miejska nie praktykuje takich podstępnych rozwiązań.

- Okazało się, że pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po zdarzeniu drogowym związanym z rozlanym olejem znaku nie usunęli. Po mojej interwencji ograniczenie prędkości do 40 km/h zostało usunięte - informuje Kuc. - Z pewnością kierowcy nie powinni mieć obaw, że w czasie gdy ten znak istniał zostaną ukarani za prędkość wyższą niż 40 km/h.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1772386,miastko-przeczytaj-gdzie-straz-miejska-bedzie-czyhala-z,id,t.html;Przeczytaj gdzie straż ustawia fotoradar

Ile dotychczas SM zarobiła na fotoradarze? Czy uda się zrealizować plan 2 mln zł do budżetu? Jakie były najwyższe mandaty? O tym przeczytasz w piątek 9.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj