To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Tuchomski Wirax buduje fabrykę w Miastku. Po 3 przetargach ziemia została sprzedana za 924 tys. zł

2013-07-22 17:39:03

Nie 1,8 mln zł, ale o połowę mniej za działkę sprzedawaną przez gm. Miastko zapłacił Wiesław Maczacza, właściciel fabryki maszyn rolniczych Wirax z Tuchomia. Dzięki temu po miesiącach niepewności miastu w końcu udało się sprzedać ponad 10 ha gruntu przemysłowego przy ul. Kaszubskiej. Już w przyszłym roku ma tam powstać fabryka firmy Wirax z minimalnym zatrudnieniem 50 osób. W zamian władze miasta zaoferowały zwolnienie z podatku na okres 5 lat.

- Z perspektywy rynku pracy to bardzo dobra wiadomość - komentuje Janusz Wiczkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie.

http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1897209,bezowocna-sprzedaz-ziemi-w-gm-miastko-tym-razem-nie,id,t.html;Przeczytaj też o nieudanych próbach sprzedaży gminnych gruntów

Więcej na temat inwestycyjnych planów Wiesława Maczaczy w Miastku, o planach oszczędnościowych Miastka związanych z obniżonymi dochodami ze sprzedaży ziemi i myjni samochodowej, którą Wirax też chce budować w Miastku - przeczytasz w piątek 26.07 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj