To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Rynek w Tuchomiu prawie gotowy . Poznaj ceny dla handlujących

2013-06-09 22:41:02

W połowie lipca otwarty będzie rynek wiejski w Tuchomiu. To miejsce wyjątkowe, bo priorytetem będzie sprzedaż lokalnych produktów, bezpośrednio od rolników. Już wiemy, że dostępny tam będzie swojski chleb od Klemensa Lemana z Piaszcza, swojska kiełbasa z Kramarzyn czy twaróg z Modrzejewa.

Na stronie internetowej www.tuchomie.pl jest ankieta, w której internauci wybierają najdogodniejsze dni i godziny otwarcia rynku. Bieżące wyniki wskazują środę i sobotę w godzinach 9.00 – 17.00 w środę i od 9.00 do 13.00 w sobotę.

- Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, to jesteśmy gotowi na rynek czynny przez cały tydzień - deklaruje wójt Tuchomia Jerzy Lewi Kiedrowski.

Na rynku jest 10 stanowisk, w tym w dwóch będzie dodatkowo woda i kanalizacja. To wymóg Sanepidu dla straganów z produktami mięsnymi i nabiałem.

Jest też tabela opłat. Handel produktami rolno-spożywczymi to 5 zł za dzień, a handel mieszany z produktami przemysłowymi to 12 zł za dzień. Handel z ręki lub własnego stoiska wiąże się z opłatą 4 zł w przypadku produktów rolno-spożywczych i 6 zł w przypadku handlu mieszanego. Sprzedaż z samochodu osobowego lub ze stołu powyżej 1 metra to koszt 6 zł w przypadków produktów rolno-spożywczych i 9 zł za handel mieszany. Sprzedaż z samochodu dostawczego o ładowności do 2 ton to odpowiednio 10 i 15 zł za dzień.

Rynek w Tuchomiu kosztuje 378 tys. zł, w tym 233 tys. zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina planuje wykonanie dodatkowych prac. Zamierza wykonać parking bezpośrednio przy drodze krajowej, by podwoić ilość miejsc postojowych. Będzie też monitoring, więcej zieleni, ławki i stojak na rowery.

http://bytow.naszemiasto.pl/artykul/1787800,gminny-osrodek-kultury-w-tuchomiu-dokumentuje-stare,id,t.html;Przeczytaj też o fotograficznej akcji GOK w Tuchomiu


Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj