To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Rezygnacja radnej Roli. Biernacki też odszedł, bo został dyrektorem Zespołu Szkół w Dretyniu

2013-07-28 09:44:32

Jedna z najpopularniejszych miasteckich radnych – Małgorzata Rola (PiS) – niespodziewanie złożyła w poniedziałek mandat. Tym samym rok przed wyborami skład 21-osobowego gremium istotnie się zmieni, bo pracę radnego porzucić też musi Paweł Biernacki (PO). Rezygnacja radnej Roli oznacza, że Miastko będzie miało dwóch nowych-starych radnych.- Nie chcę oszukiwać wyborców. Stan mojego zdrowia i sprawy osobiste nie pozwalają mi w pełni angażować się w problemy mieszkańców, co do tej pory czyniłam - mówi radna Rola. - Nie wykluczam powrotu. Wszak nie żegnam się z naturą człowieka nieobojętnego społecznie.

Rezygnacja radnej Roli to szczęśliwy los dla Tadeusza Króla, radnego w latach 2006-2010. On zajmie jej miejsce, bo w wyborach uzyskał drugi wynik.

Tylnymi drzwiami do rady może wejść też nauczycielka Danuta Augustyniak, która pod koniec kadencji 2002 – 2006 w taki sam sposób zastąpiła Huberta Ciemińskiego po tym jak złożył rezygnację. Przyszłą radną zastaliśmy za granicą. Wraca pod koniec sierpnia i na razie nie chce komentować możliwości powrotu do lokalnej polityki.

Nie wiadomo więc czy wykorzysta możliwość, jaką daje jej wieloletni radny Paweł Biernacki, od września dyrektor Zespołu Szkół w Dretyniu, a dotychczas wuefista w miasteckim gimnazjum. On musi złożyć mandat, bo podejmie pracę w gminnej jednostce na kierowniczym stanowisku. Koliduje to z obowiązkami radnego.

Ocena pracy radnej Roli, komentarze jej następcy i szefa Rady Miejskiej, a także o różnicach w podejściu do pracy pomiędzy radną Rolą a Tadeuszem Królem przeczytasz w piątkowym Dzienniku Powiatu Bytowskiego. http://www.prasa24.pl/gazeta/dziennik-baltycki/2013-07-26,dw.html;Tu kupisz wersję elektroniczną gazety.

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj