To konto zostało zablokowane

Jeśli to Twoje konto skontaktuj się z nami w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji

Powstanie farma fotowoltaiczna za 8 mln euro. Na 12 ha o mocy 5 MW w Piaszczynie

2013-06-20 10:01:29

Biogazownia warta 50 mln zł, a obok wyceniona na 8 mln euro farma fotowoltaiczna. Podmiastecka wieś Piaszczyna doczeka się prawdopodobnie największej w Polsce inwestycji opartej o odnawialne źródła energii. Budowa biogazowni rusza lada dzień, a farma fotowoltaiczna ma powstać w 2014 roku. Mieszkańcy są wniebowzięci. Władze Miastka też, bo liczą na podreperowanie gminnego budżetu podatkami płynącymi z funkcjonowania takiej instalacji.

- Będziemy mieć pierwszą biogazownię w powiecie bytowskim, bo my nie protestujemy jak inne miejscowości. Cieszymy się też z farmy fotowoltaicznej, a przecież w niedalekiej przyszłości ma u nas powstać jeszcze 11 elektrowni wiatrowych - zaciera ręce Piotr Milda, radny z Piaszczyny. - Piaszczyna to po kaszubsku czysta woda i my taką czystą miejscowością będziemy. W pełni ekologiczną - cieszy się radny.

Więcej szczegółów, w tym rozmowa z inwestorem i posłem Zbigniewem Konwińskim o losach ustawy dot. dofinansowania odnawialnych źródeł energii w czwartek 20.06 w Dzienniku Bałtyckim.
http://www.prasa24.pl/gazeta/dziennik-baltycki/;Ściągnij elektroniczną wersję gazety.


http://miastko.naszemiasto.pl/artykul/1893857,bedzie-remont-drogi-nr-20-przez-piaszczyne-drogowcy,id,t.html;Przeczytaj też o remoncie drogi nr 20 w Piaszczynie

Jesteś na profilu Mateusz Węsierski - stronie mieszkańca miasta Miastko. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj